۶ اصل مهم برای طراحی دکوراسیون داخلی

در این مقاله به صورت کامل و جامع در مورد نحوه چیدمان دکوراسیون کلاسیک اروپایی توضیحاتی را در اختیار شما قرار دادیم که بهتر است از آنها برای این چیدمان کمک بگیرید. در این مقاله از ایده چین قصد داریم درباره مبلمان مناسب دکوراسیون کلاسیک صحبت کنیم. ممنون از اینکه تا انتهای این مقاله، در فروشگاه ایستافرم همراه ما بودید. این موضوع، در مورد سرویس مبلمان هم صدق میکند. این نکته را از ما بپذیرید که در یک سبک کلاسیک رنگ پرده، فرش، دیوارها و سایر وسایل باید با مبل کلاسیک شما هماهنگ باشد، یعنی اگر مبلمان شما رنگی تیره و سنگین داشت مابقی وسایل را یک الی دو درجه روشنتر و در همان پالت رنگی در نظر بگیرید. بنابراین پیش از انتخاب مبلمان نسبت و تناسب را در نظر بگیرید. و هنگام چیدمان باید مسیری را برای تردد و رفت و آمد در نظر بگیرید. هستید و تمایل دارید از آنها در زمان طراحی دکوراسسیون داخلی منزل یا ویلای خود استفاده نمایید می توانید با مراجعه به سایت فروشگاه ایستافرم مدل و متریال مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن را خریداری نمایید. هدف شما از طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد فضای زیبا و خاص است. نقش اصلی سبک کلاسیک ایجاد احساس آرامش و شادی در فضای داخلی است.

با آشنایی با انواع سبک های طراحی دکوراسیون خانه و آپارتمان میتوانید مزایا و معایب هر کدام را ببینید و بنا به سلیقه خود آنچه دوست دارید را برای منزلتان برگزینید. یک قانون طلایی وجود دارد این است که هر آیتم یک هدف و یک مکان دارد. البته در گاهی مواقع ممکن است یک قسمت ابزار قرار گیرد که سایر قسمتها شامل آن ابزار نمیباشند. شاید بتوان گفت استفاده از این تابلوهای اصیل، یک عضو جدا نشدنی از این سبک دکوراسیون میباشد که طرح روی آن تابلو نشان دهنده فرهنگی از اروپا خواهد بود. سایت روزانه، گلچینی از جدیدترین و مدرن ترین انواع طرح دکوراسیون آشپزخانه های کوچک و بزرگ را برایتان گردآوری نموده است. استفاده از چوب بیشتر به چشم میخورد و روی آن کنده کاری های شکیل نیز دیده خواهد شد. یکی از موارد مهم که باید در دکوراسیون داخلی منزل و طراحی آن در نظر بگیرید، نقطه کانونی است. به غیر از آن، رنگ مناسب برای این موارد معمولاً از رنگ طلایی است که استفاده میشود.

استفاده از خطوط صاف و مستقیم، اکسسوریهای زیبا و با رنگ شاد بههمراه ست مبلمان با طرحی نوین و میز عسلی طرح چوب در سبک مدرن رواج خاصی دارد. در مبل کلاسیک اصولا پارچهها را در طرح گلدار و بتهجقهدار و برجسته در رنگهای روشن انتخاب میکنند. مهمترین ویژگی سبک مینیمال خلوت بودن فضا است که باعث ایجاد یک آرامش خاصی در محیط میشود. قانون خاصی در انتخاب سبک دکوراسیون وجود ندارد. محیط و فضاهایی که دارای سبک کلاسیک هستند دارای اصالت خاصی بوده و نمایی جذاب و دلنشین دارد. استفاده از کتابخانه چوبی در سبک دکوراسیون کلاسیک بسیار مرسوم است و فضایی دلنشین و چشمنواز را ایجاد خواهد کرد، فضایی اصیل و باشکوه که شاید در فیلمهای تلویزیونی دیده باشید و یا از خانه مادربزرگها در خاطرتان مانده باشد. بنابراین سبک دکوراسیون کلاسیک بک سبک اصیل است. تقریبا جزء جدایی ناپذیر دکوراسیون هر منزلی در ایران، فرش ها و قالی های ماشینی یا دست باف گران بها هستند. تزیین هر خانهای با وسایل دکوری نظیر قابهای تزیینی امکانپذیر اسـت. البته، سنگ مرمر ممکن اسـت واقعا زیر پا سرد و سخت باشد؛ اما بـه طور قطع، بـه تأثیر بصری آن میارزد. سبک هالیودی یکی از انواع سبک های دکوراسیون داخلی است که در طراحی آن تمایل بسیاری به لوکس و باشکوه بودن وجود دارد.

  کیودو: زلنسکی در اجلاس گروه هفت شرکت خواهد کرد

چیزی که در مبلمان مناسب سبک دکوراسیون کلاسیک بیشتر از هرچیزی خودش را نشان سایت sadradekor میدهد. پارچههای ساده بیشتر مناسب مبلمان مدرن هستند. از جمله ویژگیهای مطرح در خانههای طراحی شده به سبک سنتی، میتوان به استفاده از چوبهای تیره، پالتهای رنگی پررنگ، تنوع بافتهای استفاده شده در طراحی، مبلمان با پارچههای بافتنی یا مخمل مانند، ابریشمی و گلدوزی و استفاده از خطوط منحنی اشاره کرد. برخلاف مبلمان مدرن که معمولا در آن از خطوط صاف و خالص استفاده میشود هندسه و شاکله مبلمان کلاسیک از اشکال منحنی و ترکیبی تشکیل شده است. تراشکاریها و حکاکیهای هنرمندانه با نقوش و نگارههای پیچیده دایرهای شکل یا منحنی مانند و طرح گل و گیاه، ظرافت ساخت مبلمان را به رخ میکشد. این میزها به دلیل شکل هندسی که دارند موجب می شود فضای بسیاری در اطراف آن ها برای استفاده وجود داشته باشد و هم از نظر کارایی و هم بصری به زیبایی و منظم شدن فضا کمک بسیار می کند. با استفاده از پارتیشنها میتوانید بخشهای مجزایی را انتخاب نمایید که هرکدام کارایی خاصی دارند. این سبک پس از طراحی، برای معماری و دکوراسیون داخلی بیشتر از دو هزار سال قدمت دارد و کارایی آن، بیشتر در مکانهای اشرافی و سلطنتی به کار برده میشود.

معمولا در این سبک، لوازم و اکسسوریهای دکور به صورت متقارن حول یک نقطه مرکزی و کانونی چیده خواهند شد، پس حواستان باشد که هر اکسسوری که مدنظر دارید بهتر است به صورت جفت خریداری کنید. پس گام اول خرید وسایل مورد نیاز و هماهنگ با یکدیگر و گام دوم نحوه چیدمان آن هاست. پس از آن که فضای خانه شما به شکل کلاسیک طراحی شد نوبت به چیدن مبلمان میرسد. یکی دیگر ازعناصر مهم طراحی داخلی که باید به اندازه کافی در آن کار کشته شویم ، دیتیلها یا جزئیات هستند. این رنگ میتواند باعث درخشش بیشتر آشپزخانه شود، اما نباید در استفاده از آن اغراق کنید.

اگر سقفتان بلندتر است، توصیه میشود که به ازای هر ۳۰ سانتیمتری که ارتفاع سقف بیشتر میشود، حدود ۸ سانتی متر لوستر را بالاتر نصب کنید. از نصب پردههای تیره رنگ، کلفت و زخیم بـه پنجرهها خودداری کنید و اجازه دهید کـه نور خورشید بـه داخل آشپزخانه شما بتابد. به کارگیری از پردههای بلندتر در این سبک از دکوراسیون کلاسیک اروپایی بیشتر به چشم میخورد و در آن از منگولهها و گیرههای جمع کننده و کاربردی که جنبه تزیینی بالایی دارند استفاده میشود. همچنین پردههای والان دار و فرش های سنتی و دستباف ایدهآلترین گزینه برای خانه کلاسیک شما هستند. استفاده از رنگ های آبی و صورتی در این سبک بسیار رایج است که در این نمونه نیز به چشم می خورد. تقارن چشمگیری در سبک دکوراسیون کلاسیک اروپایی به چشم میخورد. رنگ های به کار برده شده در دکوراسیون داخلی کلاسیک ارام و نجیب بوده اند. چطور دکوراسیون کلاسیک اروپایی را چیدمان کنیم، لازم است به چند نکته زیر توجه کنید که معمولاً با توجه به آنها میتوان این سبک را در منزل به کار گرفت. اگر از قوانین دکوراسیون داخلی سررشته ندارید و نمیدانید چطور یک فضای هارمونیک ایجاد کنید . طراحی داخل آن فضای باز صداقت و بیتکلف را به وجود آورده که بیآلایشی و ساده بودن طراحی داخلیها بیان میکند لوازمی که در این دکوراسیون استفاده میشود مانند فلزهای زنگزده روی چوبهای پوسیده بوده که بگویی نوستالژیک و تا حدودی هنری نیز میباشد.

  هوا سرخ کن گل کلم - یک آشغال زیبا

با اینکه این سبک را بیشتر افراد با سن و سال بالا میپسندند اما برای مدرن شدن آن، میتوان سبک مدرن را به وسیله اکسسوری ها و لوازم کاربردی، مدرنیزه کرد. رنگ ها نباید در این سبک فراموش بشوند. مبلمانهای چوبی با منبت کاری زیاد در کنار پارچه طرحدار باید انتخاب شود. که پر اند از منبت کاری های ظریف و باشکوه. در نتیجه مهم ترین تغییر استفاده از گجت ها و تکنولوژی های جدید در آشپزخانه است. این سبک از معماری به فرم ها و چیدمان های متقارن و مرتب و استفاده از المان های حقیقی و واقع گرایانه در طراحی های داخلی معروف است. اگر اصول طراحی دکوراسیون را ندانید احتمالا این کار برایتان سخت خواهد شد. پیشنهاد می کنیم که برای داشتن دکوراسیونی متفاوت و ایده آل برای آشپزخانه منزلتان، این سبک را انتخاب کنید. برای مشاهده مدل های جدید کابینت سفید مطالعه مقاله ی “کابینت سفید مدرن” را به شما پیشنهاد می کنیم.

در مبلمان های به کار برده شده برای سبک دکوراسیون کلاسیک اروپایی، اغلب از قاب چوبی به کاربرده شده است. برای تزئین دیوارها گچ ، پانل های دیواری و کاغذ دیواری با کیفیت بالا که دارای طرح کلاسیک هستند در این سبک استفاده میشوند. بیشتر برای طرح و نقش روی دیوارها سقف، گلدانها، دکوریها و … در این سبک، طرحها کمی شلوغتر از سبک مدرن به نظر میرسند و از طرحهایی که نقش و نگار بیشتری دارند، استفاده شده است. هرچه تاج بزرگتر و سنگینتر باشد باشکوهتر به نظر میآید. دکوراسیون سنتی یا کلاسیک: دکوراسیون اتاق خواب به سبک کلاسیک معمولا شامل وسایلی از جنس چوب و رنگهایی تیره و غنی میشود. کوسنها وسایلی کمکی هستند که زیبایی مبلمان را تکمیل میکنند. یکی دیگر از انواع شیرآلات که محبوبیت بسیاری دارند و برای تکمیل چیدمان آشپزخانه مدرن از بهترین انتخاب ها به شمار می آیند شیرآلات توکار هستند. در اینجا تعدادی از جدیدترین و البته کاربردی ترین ایده های دکوراسیون اتاق خواب ساده ایرانی را دنبال می کنیم که هر یک در نوع خود و با توجه به پتانسیل های فضا، مناسب به نظر می آیند. در هر دو صورت یعنی داخل منازل سنتی و کلاسیک و همچنین منازل مدرن ایرانی می توان برای بهتر شدن دکوراسیون خانه ایرانی از انواع فرشها استفاده نمود، فقط دقت در انتخاب طرح و رنگ نیاز است که آن نیز با کمی توجه، حل خواهد شد.

در این مقاله به بررسی انواع سبک دکوراسیون آشپزخانه و ویژگی های طراحی آشپزخانه طراحی سایت مشهد می پردازیم. تا اینجای مقاله با ویژگیهای لازم برای این سبک آشنا شدید و اکنون لازم است نکاتی را برای بهتر شدن چیدمان برایتان ارائه کنیم. رنگ های مورد استفاده در این سبک دارای وقار بوده که باعث شکوه فضای داخلی خاننه میشود و به خانه شما شخصیت میبخشد. بهترین ایدههای طراحی دکوراسیون داخلی را برای یک آپارتمان یا ویلا میتوانید در فضای اینترنت پیدا کنید. آچاره مجربترین و حرفهایترین نیروهای خود در زمینهی طراحی دکوراسیون را به شما معرفی خواهد کرد و بر روند کار آنها نظارت خواهد داشت.

  زلنسکی در ژاپن با بایدن ملاقات می کند

همانطور که پیش تر گفته شد شیرآلات در دکوراسیون آشپزخانه مدرن نقش پررنگی دارند. زمانی که به چیدمان و دکوراسیون دوباره طبقات میپردازید، رنگها نقش کلیدی ایفا میکنند. اگر شما هم به فکر داشتن سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی منزلتان هستید؛ لطفا دست نگه دارید. در سبک دکوراسیون کلاسیک اروپایی، رنگهای تیرهتر مانند عنابی، سبز تیره، شرابی و… رنگهای قهوهای تیره، گزینههای انتخابی مناسبی برای این سبک دکوراسیون کلاسیک اروپایی هستند. و اما در مورد رنگبندی شیرآلات، هم میتوان به صورت سلیقهای عملکرد و رنگ دلخواه را استفاده کرد و هم میتوان از مدلهای لوکس شیرآلات مثل رنگهای طلایی و نقرهای استفاده کرد که این مورد نیز همانند دیگر موارد بسته به سلیقه شما است. شاید استفاده از رنگهای خنثی مانند کرم در کنار رنگهای شادی مانند سبز و قرمز ظاهر نازیبایی به فضا القا کند.

پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. اگر تمایل دارید در استان های شمالی کشور از قوانین اصلی دکوراسیون کلاسیک اروپایی برای طراحی دکوراسسیون داخلی منزل یا ویلای خود استفاده کنید توصیه می کنیم که حتما در زمان ساخت ویلا در شمال مخصوصا در گیلان و مازندران و طراحی دکوراسیون داخلی در گیلان از نکاتی که در این مقاله به آن ها اشاره کرده ایم استفاده نمایید تا یک فضای دنج و دلپذیر که می تواند احساس خوشایندی در افراد به وجود بیاورد، در اختیار داشته باشید. به همین منظور طراحی و دیزاین آن برای صاحبخانههای با سلیقه و هنرمند از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر اتاق پذیرایی شما متراژ بالایی دارد . دیوارهای اتاق پذیرایی را حتما با آینههای تزیینی بپوشانید، این امر به بازتاب نور و بزرگی نشان دادن فضا کمک میکند. برای این کار قسمت پایین تخت ( قسمتی که پایمان را قرار میدهیم ) نباید به سمت در اتاقخواب باشد چرا که انرژی سایر قسمتهای خانه آرامش شما را هنگام خواب کم میکند. از جمله سبکهایی که علاقه مندان خاصی را به سمت خود جلب کرده است، دکوراسیون کلاسیک اروپایی است.

اما فقط باید در نظر داشت که فرش باید برای فضای وسط در نظر گرفته شود زیرا در غیر این صورت به دلیل اینکه زیر پایه های مبل یا زیر سایر وسایل و لوازم قرار میگیرند طرح و نقش آنها دیده نمی شود. نقش و نگار در این نوع سبک، شامل طرحهای متنوع و سبکی سنتی اروپایی دارد که کمی شلوغتر از سایر مدلهای دکوراسیون است. در یک خانه کلاسیک دیوارهای ساده و سقف های بدون گچ بری به چشم نمی خورد. مثلا شاید کسی علاقه به سبک ساده و کلاسیک دارد و از مدل های شلوغ خیلی خوشش نمی آید. مبلمان مدرن ارتفاع کوتاه تری دارند و موجب خستگی در نشستن طولانی نمی شوند. در ابتدا باید توجه داشته باشیم که معماری داخلی، طراحی داخلی و دكوراسیون داخلی معمولا به اشتباه جای یكدیگر مورد استفاده قرار می گیرند.البته درست است که هر سه آنها نقاط مشتركی با هم دارند و هدف همه آنها بهبود كیفیت فضا است، اما مترادف یکدیگر نیستند.