چگونه میزبان را تقسیم کنیم – جنیفر ریزو

می بینید که وسط این توده کاملا از بین رفته است! چند جونده کوچک تمام زمستان آن را می خورد. در حالی که آنها من را از مشکل تقسیم میزبان نجات دادند، وقتی آنها یک نوع گران قیمت یا جایزه می خورند (من دوستانی دارم که در مناطق جنگلی زندگی می کنند و آهوها نیز آنها را دوست دارند!) واقعاً ناراحتم می کند!

صدمه حجمی به هاستا

چند نکته دیگر در مورد رشد Hosta عبارتند از:

توده های بزرگ Hosta بالغ می توانند واقعا سنگین باشند. بنابراین بهترین زمان برای تقسیم قبل از برگ‌ریزی آنهاست.

راه مناسب این است که کل توپ ریشه را کنده و روی یک برزنت قرار دهید. سیستم ریشه کلوخه را با جدا کردن آنها از هم جدا کنید. خاک اضافی را تکان دهید، سپس یک دسته را در جایی که آنها را از آن تهیه کردید برگردانید، سپس آن را با خاک و آب زیاد پر کنید (سپس بقیه را بکارید یا آنها را بدهید). اگر قبلاً بیش از حد برگ‌ریزی کرده‌اند، پس از پیوند باید شاخ و برگ‌ها را قطع کرد تا انرژی آنها به ریشه‌ها برسد. بهتر است حداقل 3 شاخه برگ به یک دسته داشته باشید. شما می توانید به اندازه یک شاخه با یک ریشه کوچک روی آن بکارید (آنها انعطاف پذیر هستند!) یا می توانید این کار را مانند من انجام دهید، که راه تنبلی است.

زنی که بیل در دست دارد و در مقابل باغی فریاد می زند

-برخی از گونه ها در سایه بهتر عمل می کنند (معمولاً انواع برگ های تیره تر). کسانی که شاخ و برگ های روشن تری دارند می توانند آفتاب بیشتری را تحمل کنند.

منبع: https://jenniferrizzo.com/how-to-divide-hosta/

من فقط قسمت مورد نیاز خود را از زمین بیرون می کشم و بقیه را رها می کنم. من فقط به عقب سوراخ باقی مانده را با خاک، آب پر می کنم و ادامه می دهم. مهم است که بعد از آن آب زیادی به آنها بدهید تا بتوانند بهبود یابند. همچنین مهم است که پیوند جدید خود را به میزان زیادی در سال اول آبیاری کنید تا از شوک پیوند جلوگیری کنید. همانطور که گفته شد، آنها بسیار مقاوم هستند!

نحوه تقسیم هاستا به روش تنبل و ساده یک بیل تقسیم میزبان

می‌توانید ببینید که اینها کمی بازتر شده‌اند، اما نه کاملاً در تمام مسیر. هنگامی که توده خود را بیرون آوردید، از بیل خود برای “برش” توپ ریشه استفاده کنید. ریشه های هاستا می توانند واقعاً سخت و سفت باشند، بنابراین ممکن است مجبور شوید مقداری وزن را پشت سر آن قرار دهید تا از بین برود. آن‌ها را به بخش‌های کوچک‌تر برش دهید، هر کدام حدوداً 3 قسمت گیاهی داشته باشید، و آن‌ها را در زمین در سوراخی بکارید که با اندازه توپ ریشه شما مطابقت داشته باشد. در صورت نیاز، خاک بیشتری را به اطراف اضافه کنید تا ریشه ها را بپوشاند و آب دهید.

از یک بیل بیل برای جدا کردن یک توپ ریشه میزبان استفاده کنید

  There’s Another Peel-and-Stick Solution to Upgrade Your Walls

-Hosta را می توان در گلدان یا ظروف تزئینی در پاسیو نیز پرورش داد به شرطی که به خوبی آبیاری شوند!

-آنها عموماً آفتاب کامل را دوست ندارند و برگ هایشان در گرمای آگوست سرخ می شود.

این بالا تقریباً کمی از مرحله اولیه بینی گذشته است، هنگامی که بالا می آیند و هوا گرم می شود، به سرعت بالا می آیند و باز می شوند. برخی از من در حال حاضر به خوبی رشد کرده اند. وقتی آنها فقط جوانه هستند راحت تر است. در حالی که می توانید هاستا را بعداً در پاییز در سپتامبر یا اکتبر تقسیم کنید، زمانی که آنها قبل از اولین یخبندان به طور کامل برگ می شوند. برگها واقعاً آن را دوست ندارند، و می توانند ظاهری پژمرده و غمگین داشته باشند، به خصوص اگر این کار را در اواخر تابستان مانند اواخر جولای و اوت انجام می دهید و باید پس از پیوند کوتاه شوند. سپس آنها واقعاً باید برای بهترین شانس بقا به زمین بازگردند، و بنابراین برای آنها راحت تر است که انرژی را برای ریشه زایی بگذارند.

گیاه هوستا باید تقسیم شود.

(این پست شامل پیوندهای مربوط است)

آن چنان آسان! آنها شروع به برگ زدن و رشد خواهند کرد. من در نهایت یک یا چند سال یکبار دسته های میزبان خود را تقسیم می کنم. بستگی به این دارد که موش ها و موش ها در طول زمستان چقدر آبدار داخل آن را خورده باشند. من جایی داشته ام که موجودات کوچک تقریباً گیاهان کامل را خورده اند.

نحوه تقسیم میزبان هاستا یک باغ میزبان با درخت کاج و چوب سگ در پس زمینه

زمان مناسب برای تقسیم بوته میزبان چه زمانی است؟ این می تواند به رقم شما بستگی داشته باشد، اما به طور کلی زمانی که آنها به بلوغ رسیده اند و برای فضای خود کمی شلوغ و متراکم به نظر می رسند (یا زمانی که همسایه شما به یکی نیاز دارد یا شما به مکانی برای پر کردن نیاز دارید. lol.).

دسته میزبان باید تقسیم شود

می توانید Hosta را به یکی از دو روش تقسیم و پیوند دهید.

-آنها عاشق کمپوست و مواد آلی هستند. آنها همچنین با مالچ رشد خواهند کرد.

  مطالعه سبک: دکوراسیون داخلی لوسی دازول

هنگامی که متوجه شدم انواع بیشتری از هاستاها به جز انواع سبز ساده و لبه های سفید وجود دارد، حشره میزبان به شدت مرا گاز گرفت. من شروع به خرید انواع با برگ های آبی، ساقه های قرمز، راه راه های سبز روشن و غیره کردم. من بیش از 20 نوع دارم و فقط کمی وسواس دارم. من این کار را با تقسیم و پیوند دوست دارم، و می توانم همه این گونه های مختلف را در سراسر حیاط خانه خود با ایجاد گیاهان جدید با شکافتن توده ریشه بپاشم. آنها واقعاً دوست دارند در باغ سایه من زندگی کنند و کم تعمیر و نگهداری هستند.

از یک چاقوی تیز مانند چاقوی باغبانی یا بیل بیل برای جدا کردن میزبان استفاده کنید و دستکش و محافظ چشم ایده بدی نیست.

من واقعا خوش شانس هستم که در غرب میانه زندگی می کنم، و رشد میزبان ها بسیار آسان است و یکی از گیاهان چند ساله مورد علاقه من است! آنها گیاهان پرکننده و گیاهان پس زمینه ای عالی در چشم انداز شما هستند. آنها نوعی گیاه هستند که فقط به دادن ادامه می دهند. در واقع، آنها به قدری خوب رشد می کنند و پخش می شوند، به طوری که اغلب باید هاستا را برای سالم نگه داشتن آنها تقسیم کنید. آنها همچنین در سایه انداختن سایر گیاهان بسیار مؤثر هستند و برای از بین بردن علف های هرز بسیار مفید هستند (اما آنها می توانند این کار را برای گیاهان کوچکتر نیز انجام دهند). افزایش مداوم اندازه آنها آنها را به گیاهی عالی برای پیوند در اطراف حیاط خود یا به اشتراک گذاشتن با همسایگان خود تبدیل می کند. در حالی که کار کمی وجود دارد، تقسیم میزبان ها بسیار ارزشمند است زیرا آنها یکی از گیاهانی هستند که می توانید به طور مداوم گیاهان بیشتری از آنها بسازید.

محوطه سازی غرب میانه با میزبان

ابزار مورد علاقه من برای تقسیم و پیوند، چند ساله نام دارد بیل زدنل این یک بیل با سر کوچکتر است، بنابراین حفاری در پشت گیاهان، به خصوص در مناطق تنگ تر، و گیاهان با ریشه های محکم تر آسان تر است. می توانید بگویید که این بیل مورد علاقه من است…

بیرون زدن بینی هاستا از زمین، بهترین زمان برای تقسیم آنهاست

در حالی که می توانید هاستا را در هر زمانی از سال تقسیم و پیوند بزنید، واقعاً بهتر است این کار را در آب و هوای شمالی انجام دهید، زمانی که “بینی” یا جوانه های کوچک آنها در اوایل بهار قبل از اینکه به طور کامل شاخه های جدید را تشکیل دهند شروع به بیرون زدن از زمین می کنند.

بینی Hosta از زمین بیرون می آید که زمان مناسبی برای پیوند در بهار است.
منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با