هفته طراحی ملبورن "طنز و بی پروایی" را جشن می گیرد - دکوراسیون صدرا

هفته طراحی ملبورن “طنز و بی پروایی” را جشن می گیرد

علی‌رغم این رویکرد به کیوریتور، مور ادعا می‌کند که کار نمایشی در طول هفته همچنان از نظر چشم‌انداز بی‌تردید استرالیایی است.

مور بر این باور است که این ساختار پایه، فراگیری را تشویق می کند و به بازدیدکنندگان اجازه می دهد استعدادهای جدید را کشف کنند.

تیموتی مور، متصدی هفته طراحی ملبورن
تیموتی مور متصدی طراحی و معماری برای هفته طراحی ملبورن 2023 است. عکس از یوجین هایلند

“ما علاقه مند به کشف این ثروت از دانش هستیم که میراث اجداد ما است و در عین حال اذعان می کنیم که اجداد نسل های آینده هستیم.”

هفته طراحی ملبورن 2023
هفته طراحی ملبورن بزرگترین رویداد سالانه طراحی بین المللی استرالیا است

او گفت: «چالش‌های قرن بیست و یکم نیازمند رویکردی فراگیرتر و مشارکتی است، رویکردی که ارزش سیستم‌های دانش و شیوه‌های فرهنگی جوامع بومی و متنوع را که در قرن‌های گذشته نادیده گرفته شده‌اند، به رسمیت بشناسد.

او گفت: “من واقعاً تفسیر روندهای جهانی را دوست دارم و به روشی منحصر به فرد و زیبا در استرالیا فرود می آید.”

هفته طراحی ملبورن 2023
طراحی بومی به طور گسترده در جشنواره امسال به نمایش گذاشته شده است

به گفته مور، این برنامه دیدگاه زنان و رنگین پوستان را در مورد اینکه چگونه جهان می تواند پایدارتر و عادلانه تر باشد را وارد گفتگو می کند.

هفته طراحی ملبورن 2023
انتظار می رود این جشنواره 11 روزه بیش از 70000 بازدید کننده را جذب کند

مور در نظر دارد تا هفته طراحی ملبورن تعامل بین المللی را با شهرهای جنوب شرق و شرق آسیا افزایش دهد تا روابط بین فرهنگی را تقویت کند.

منتظر نمانید تا تلفن زنگ بخورد، منتظر نباشید تا دولت جلوی آن را بگیرد، منتظر تغییر تاکتیک سازمان شما نباشید، منتظر نباشید تا مشتریان شما درخواستی ارائه دهند، طراحان باید شروع به رسیدگی به این موارد کنند. مور گفت: مسائل اخلاقی و اخلاقی، مانند تغییرات آب و هوایی، عدالت اجتماعی و برابری اقتصادی.

هفته طراحی ملبورن 2023
جشنواره امسال طراحان را فرا می خواند تا گام بردارند و مشکلات جهانی را حل کنند

عکاسی توسط آرون فرانسیس است مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد.

  جنایات حقوق بشری آمریکا در خاورمیانه به روایت انجمن حقوق بشر چین

منبع: https://www.dezeen.com/2023/05/25/melbourne-design-week-timothy-moore-interview/

به عنوان مثال، پلتفرم محتوا کاغذها را جمع کنید کارشناسان مسکن را گرد هم می‌آورد تا درباره چگونگی طراحی مجدد یک سیستم مسکن عادلانه‌تر و همچنین تغییرات مالی مورد نیاز بحث کنند تا خانه‌هایی با طراحی خوب، از نظر اقتصادی پایدار و آماده برای مقابله با بحران آب و هوا برای همه ارائه شود.

برای محدود کردن تأثیرات زیست‌محیطی جشنواره، مصالح ساختمانی ذخیره‌شده در هفته طراحی ملبورن سال گذشته برای ایجاد نمایشگاه‌ها و تأسیسات در رویداد امسال مجدداً استفاده شده است.

در همین حال، برنده جایزه هفته طراحی ملبورن 2023، پائولا ساویج، هنرمند ارشد موآلگال از جزیره موآ در تنگه تورس است.

بزرگترین رویداد سالانه طراحی بین المللی استرالیا، هفته طراحی ملبورن برای هفتمین سال خود با بیش از 70000 بازدید کننده در طول هفته بازگشته است.

متصدی نمایشگاه به جای نمایش پروژه های ساخته شده، غرفه داران را به چالش کشید تا روند کاری خود را تا حد امکان نشان دهند، مانند طرح ها، یادداشت ها، سوابق و مکالماتشان.

یکی از نمونه ها Weaving Circle است که نحوه قرارگیری جامعه Numbulwar در سواحل شرقی قلمرو شمالی استرالیا را معرفی کرد که تورهای ارواح را برداشت و تورهای ماهیگیری را از سواحل خود بازیابی کردند تا آثار بافته شده پایدار ایجاد کنند.

هفته طراحی ملبورن 2023
هنرمند بومی پائولا ساویج برنده جایزه هفته طراحی ملبورن 2023 شد.

هفته طراحی ملبورن 2023 موضوع «جهانی را که می‌خواهید طراحی کنید» را بررسی می‌کند – فراخوانی برای اقدام برای طراحان برای قدم گذاشتن و حل مشکلات جهانی.

طرح First Nation 10 درصد از نمایشگاه های ارائه شده در طول هفته را به خود اختصاص داده است.

  کره شمالی: به رزمایش نظامی واشنگتن و سئول پاسخ محکمی خواهیم داد

نود درصد محتوای برنامه توسط افراد، سازمان ها، نمایشگاه ها و برندهایی که مستقیماً به جشنواره مرتبط نیستند سازماندهی شده است.

تادائو آندو از طراحی MPavilion 2023 رونمایی کرد

او ادامه داد: «در فرهنگ‌های بومی، جامعه در داخل اکوسیستم جهان طبیعی قرار دارد و برخلاف مدل غربی استخراج ما، به عنوان مباشر و نگهبان زمین‌ها، سرزمین‌ها و منابع عمل می‌کند.»

هیچ‌کس در میان تمرین‌کنندگان خلاق تسلط ندارد. هیچ داستان منحصربه‌فردی برای گفتن وجود ندارد، راه‌های بسیار متفاوتی برای کشف افراد وجود دارد، خواه در مورد طراحی و مشارکت اولین ملت، طراحی استرالیایی با پایداری یا کشف بخش فناوری پزشکی باشد. “

هفته طراحی ملبورن از 18 تا 28 مه 2023 در سراسر ملبورن برگزار خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر در مورد رویدادها، نمایشگاه ها و گفتگوها، از راهنمای رویدادهای Dezeen دیدن کنید.

او توضیح داد: “ما از آنها می خواهیم داستان های طراحی خود را فراتر از اشیا و مصنوعات بگویند.” ما بیشتر به فرآیند و زندگی پس از مرگ علاقه مند هستیم تا اشیا در لحظه.