طراحی داخلی کلاسیک ساختمان

یکی از مهمترین نکاتی که در ایدههای دکوراسیون آشپزخانه در سال ۲۰۲۰ اجرا میشود این است که در داخل آشپزخانه، فضای بیشتری برای ذخیرهسازی و قرار دادن اسباب لوازم و ظروف اختصاص داده شود. اختصاص دادن بخش کوچکی از خانه به این وسایل عتیقه با عنوان میز خاطره یا یک دیوار کلکسیونی میتواند رنگ و روی اصالت را به خانه شما بیاورد. یکی از این فاکتورها که بسیار حائز اهمیت است نقش مبلمان در چیدمان وسایل است زیرا مبل ها در دکوراسیون و چیدمان وسایل خانه در این روزا نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. شمعدان های سالنی که دارای ارتفاع بلند هستند و در گوشه ای بر روی زمین قرار می گیرند، قاب های نقاشی رنگ روغن از مناظر و انسان ها که دارای قاب های چوبی خراطی شده هستند، تابلو فرش، گلدان های گل کریستال و غیره همگی در زیباتر و کامل تر شدن یک دکوراسیون کلاسیک ایرانی کمک زیادی خواهد کرد.

9- از سازنده خانه سوال کنید که آیا در طول ساخت خانه می توان چیزی به آن اضافه کرد و یا قسمتی را تغییر داد؟ گچبری دیوارها، سقفهای بلند، پردههایی با پارچههای گرانبها و شیک، رنگهایی با الهام از طبیعت، مبلمان قدیمی و آنتیک و لوازم تزئینی چوبی با نقش و نگارهای حکاکی شده، نماد مشخصی از سبک کلاسیک است. همهی مواد استفاده شده در این سبک طبیعی و منحصربفرد و صد البته بسیار گرانبها میباشند. از ویژگیهای بارز این سبک میتوان به استفاده از مبلمان با شکوه مخملی و عتیقهجات گرانبها اشاره کرد. البته اگر کنسول بدون کمد باشد، صرفا از آن به عنوان یک دکوری استفاده می گردد. البته کفپوش های چوبی بهترین انتخاب هستند اما نسبت به دیگر کفپوش ها نیاز به مراقبت بیشتری خواهند داشت.

اگر آشپزخانه شما دیوارهای روشنی دارد مشکلی ازاینجهت ندارید اما اگر دیوارهای آشپزخانه تیره باشند لازم است کمی خلاقیت به خرج دهید و برای تغییر رنگ آنها از برچسب هایی به رنگ روشن مانند کرم و سفید استفاده کنید. این حرفه ترکیبی از مهندسی و هنر میباشد و مستلزم داشتن ذهنی منحصر به فرد برای بکارگیری مناسب هر دو رشته است. طراحی داخلی هنر دکو به سرعت سبب افزایش توانگری، زیبایی، فریبندگی و شفافیت می شود. این سبک در آن زمان، با الهام از هنر یونان باستان و رم و برای بازگشت به اصول و ارزشهای زیباییشناسی آنان به وجود آمد. برای داشتن یک چیدمان کلاسیک باید از مبلمان چوبی با طرح سنتی و کلاسیک استفاده نمود. بسیاری از کارشناسان طراحی دکوراسیون داخلی طرز تفکری مبنی بر نبودن هیچ قانون یا سبک خاصی برای چیدمان دکوراسیون داخلی دارند. استفاده از تزیینات آجری، دیوارهای سنگی و سقف چوبی، در واقع نشاندهنده یک آشپزخانه روستیک هستند.

بیشک سبک کلاسیک آرامشبخش، راحت، جذاب و منحصربفرد است. در خانه های ایرانی آشپزخانه ها قسمت مهم و جذاب ماجراست و خانم های خانه دار حساسیت زیادی در خرید وسایل و چیدمان دکوراسیون آن دارند. یکی از جذاب ترین کارها موقع رسیدن سال نو، توجه به بهترین دکوراسیون منزل برای عید است. یکی دیگر از سبک های پرطرفدار دکوراسیون داخلی در دنیای امروز می توان به سبک دکوراسیون نئوکلاسیک اشاره نمود که در سال 1750 برای اولین بار معرفی شد. بر روی کنسول می توان آینه و شمعدان های عتیقه و قدیمی، بشقاب های قدیمی و ظروف تزیینی کوچک، قاب عکس هایی با سبک کلاسیک و چیز های دیگری از این دست قرار داد. در این سبک از پرده های پرنقش و نگار و با والان های بلند و فرش های دست بافت و زیبا متناسب با این سبک استفاده می کنند. بهترین فرشی که می توان در یک دکوراسیون کلاسیک ایرانی از آن استفاده نمود، فرش دستباف ایرانی است.

  چین بزرگترین کارخانه تولید باتری‌های لیتیومی را در اروپا احداث می‌کند

همه ما ایرانی ها عاشق این فرش ها هستیم و در خانه هر کدام مان حداقل یک تخته فرش ایرانی دستبافت یا ماشینی پیدا می شود. درباره آبژور نیز هم می توان از مدلی شبیه به لوستر استفاده نمود و هم از آباژور های کلاهک داری که دارای کلاهک پارچه ای هستند در چیدمان به کار برد. استفاده از چند کوسن رنگی و شاد حال و هوای تابستان را برای شما و مهمانانتان تداعی خواهد کرد. سعی کنید برای در و دیوار منزلتان رنگهای روشن را انتخاب کنید تا تا احساس راحتی و آرامش بیشتری در خانه داشته باشید. سعی کنید از شیشه های تزئینی و زیبا برای این کار استفاده کنید و از ظروف پلاستیکی شفاف استفاده نکنید، چون این ظروف ممکن است زیبایی کمی داشته باشند و نتوانند خیلی به آشپزخانه شما زیبایی ببخشند. از آنجا که مدت زمان زیادی در این مکان سپری می شود و افراد روز خود را از آنجا شروع می کنند دکوراسیون آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

توجه داشته بشید که نیازی به فرش کردن تمام قسمت های سالن نیست و تنها یک فرش برای فضای مبلمان و یک فرش برای فضای ناهار خوری کافی است. بعد از اعتراضات به سبک مدرن سبک نئوکلاسیک کانون توجه قرار گرفت . به طور مثال آشپزخانه ای با کابینت های سفید به همراه یک جزیره و نورپردازی خاص از استایل مدرن پیروی می کند که از محبوبیت بالایی در میان عوام برخوردار است . در طراحی دکوراسیون اتاق خواب از مبلمان با رنگ تیره استفاده می شود، تا فضایی لوکس و سلطنتی ایجاد کند. دکوراسیون داخلی عبارت است از دکوراسیون یک اتاق برای ایجاد ظاهری مناسب و دلنشین از نظر هنری و عملکردی است.

همه اینها، هزینهبر هستند و این شما هستید که میدانید سقف مورد نظرتان برای پیادهسازی این دکوراسیون انتخابی چقدر است. یکی از بهترین قسمتهای سبک گلچین این است که اساساً میتوانید بارنگ و شکل بهطور نامحدود کارکنید و تمام ماجرا همین است! همانطور که در بالای نیز اشاره کردیم، سبک کلاسیک در قرن هفدهم میلادی در فرانسه به وجود آمد و به سرعت در سراسر اروپا گسترش یافت و توانست بیش از دو قرن به عنوان سبک غالب دکوراسیون مطرح باشد. این رنگ در پالت رنگی قهوه ای قرار میگیرد. این ترکیبهای رنگ را که باعث میشوند حال و هوای دیگری در دکوراسیون آشپزخانه بوجود بیاید، آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد و وسعت زیباتری پیدا کند. پس از آن مهندس طراح با مهندس خاک به منظور بررسی خاک در سایت حضور پیدا میکنند. آینه ای که در قسمتی از راهرو به کار رفته باعث می شود راهرو بزرگتر و نورانی تر به نظر آید. روتختی می تواند از جنس مختلف از پارچه های متفاوت انتخاب شود؛ همین به معنای تغییر بافت در اتاق خواب خواهد بود.

  آلودگی هوا به تولید ناخالص داخلی و سلامت بنگلادش ضربه زده است

از پنجره های بزرگ برای ورود نور طبیعی در روز استفاده کنید و در شب نورپردازی ملایم مهم است. در سبک کلاسیک رنگ سفید به صورت خالص مورد استفاده قرار نمیگیرد زیرا که سفید خالص بیشتر برای سبک معاصر مناسب است. با وجود تزئینات و رنگ های قابل توجه بر روی سقف، مبلمان های لوکس انتخاب شده در نگاه اول نظر بیننده را به خود جلب می کند. رنگ پارچه روکش مبل ها نیز با توجه به سلیقه ایرانی ها ممکن است کرم، طلایی و یا حتی پارچه طرح دار آبی روشن و البته رنگ هایی نظیر زرشکی، سبز زیتونی، قهوه ای، آبی کاربنی و غیره انتخاب گردند. برای طراحی و دکوراسیون اولین نکته سلیقه شخصی شماست؛ البته زمانی که طراح دکوراسیون داخلی به خانه شما بیاید با توجه به متراژ، پیشنهادهایی میدهد که با معیارهای شما سازگاری داشته باشند. البته در اکثر جدیدترین طراحیهای دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ این سبک از میان رفته و طراحان در استفاده از تلویزیون بهعنوان نقطه کانونی پذیرایی تغییراتی دادهاند.

دیوارها معمولا با پارچه یا پانلهای طبیعی چوبی پوشش داده میشود و در مورد کفپوش از پارکت استفاده میشوند اما در مورد حمام، آشپزخانه و اتاق نشیمن اغلب از مرمر یا کاشیهای سنگی برای کفپوش استفاده میشود. بطور مثال: روشویی چوبی یا سنگی، کفپوش پوبی یا سنگ. میزان بارندگی زیاد و اختلاف شب و روز هم بسیار زیاد است معماری در نوع اقلیم خانه ها همگی چسبیده به هم و بیشتر از متریال سنگ یا چوب با کرسی چینی سنگی می باشد . اگر به دنبال سبکی گرم، کاربردی و آسوده و آرام دارید، دکوراسیون خانه ی روستایی مدرن یکی از بهترین انتخاب ها برای شما خواهد بود. آینه کنسول جزو وسایلی است که هم میتواند جنبه تزئینی و هم جنبه کاربردی داشته باشد.

میزهای بزرگ، در اتاقهای ناهارخوری و تختهای بزرگ، در اتاقخواب بلافاصله چشمها را به سمت آنها جلب میکنند و بهعنوان یک نقطه کانونی عمل میکنند. همچنین پارتیشنهای شیشه ای مساحت بزرگتری را مشخص میکنند و توهم فضای کاملا باز را ایجاد میکنند. ما ایرانی ها رسم داریم که همیشه بهترین ها را برای پذیرایی از مهمانان فراهم کنیم؛ به همین دلیل وجود یک دکوراسیون کلاسیک ایرانی این امکان را برای مان ایجاد خواهد کرد. لوستر های چهل چراغی، لوستر هایی با اشک های کریستالی، لوستر با چراغ های شمعی شکل، لوستر های فلزی طلایی و برنزی و مدل های دیگری که در بازار موجود است، برای استفاده در یک دکوراسیون کلاسیک ایرانی مناسب به نظر می رسند. افراد واکنشهای متفاوتی نسبت به دکوراسیون داخلی های مختلف از خود نشان می دهند، که موجب بهبود بخشیدن عملکرد فیزیکی و روانی فضا برای راحت سازی زندگی در ان است از این روطرح های دکوراسیون داخلی باید به گونه ای طراحی شوند که منطبق با خواسته های درونی انسان باشد. اگر تمایل به چیدمان کلاسیک در یک خانه یا سالن پذیرایی کوچک دارید، توصیه میشود از یک دکوراتور داخلی کمک بخواهید. معمولاً لوسترهای لوکس و شاخههای بیشتر برای سالن اصلی انتخاب میشوند.

  دکوراسیون داخلی منزل منحصر به فرد

آشپزخانه های کلاسیک به رنگ ها و متریال هایی با طیف رنگی طبیعی تمرکز دارد،ترکیبی از رنگ های گرم و سرد طبیعی مانند: چوب و سنگ با طیف رنگی سفید سایت sadradekor تا بژ است. برای رسیدن به یک دکوراسیون خاص باید روی یک پارامتر مهم تمرکز کرد. حتما پارتیشنهایی را دیدهاید که فرمهای خاص و زیبایی دارند. درب های کشویی اغلب در دکور ژاپنی استفاده می شود اما اگر شما نمی توانید درب ها را تغییر دهید (چه به خاطر هزینه یا وضعیت زندگی یا موارد دیگر) می توانید کاربرد آن را با پرده ها یا حصیر پنجره ها تقلید کنید. می توانید با قرار دادن اشیاء اضافی در آن باعث خالی شدن فضاهای اشغال شده شوید. کابین اکثر دوش های این سبک از جنس شیشه تشکیل می دهد. در نتیجه باید فضای بیشتری را به این قسمت از خانه اختصاص داد.

از اونجایی که معماری ایران گره خورده به هنر و صنایع دستی اون، در نتیجه میتونیم در آشپزخانههای ایرانی هنر دست مردم کشور رو داشته باشیم؛ ظروف مسی، سفالی و حصیری که زیبایی و کاربرد رو در کنار هم دارن. در کنار این موارد در صورتی که شما در زمینه فروش و ارائه خدمات مواد اولیه طراحی دکوراسیون نظیر کاغذ دیواری، کف پوش ها نظیر پارکت و مواردی از این دست فعالیت دارید، می توانید به وسیله ایجاد سایت دکوراسیون براحتی همانند یک فروشگاه اینترنتی محصولاتتان را ارائه کنید. در صورتی که به دنبال ایجاد یک فضای غنی در خانه ی خود می توانید از سبک طراحی ذن آسیایی با توجه به اینکه این سبک هم مینیمال وهم به طور خاص لابه گذاری شده است، می توانند طراحی مناسبی برای شما باشد. استفاده از آینه کاری نه تنها در سالن پذیرایی خانه مناسب است، بلکه در اتاق خواب خود نیز می توانید از این فاکتور بهره ببرید.