شیشه رنگی یا شیشه ساده؟

در صورتی که منزل شما دارای اتاق کار نیز هست و شما مایل هستید سبک کلاسیک را در این فضا نیز به کار ببرید، می توانید از صندلی های چوبی لهستانی، کتابخانه های عریض، فرش های قیمتی، میز کار چوبی با پایه های ظریف و بدنه حکاکی شده، یک مبل راحتی، لوسترهایی مطابق لوسترهای اتاق نشیمن و کمی ساده تر و در نهایت، لوازم دکوری و تزیینی استفاده کنید. در این مقاله در مورد ایده های طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک بحث خواهیم کرد. هر چند ایده آل ترین گزینه مبلمان آنتیک است اما به دلیل این که زیاد در بازار موجود نمی باشند، می توان از مبل های مدرن امروزی که به سبک کلاسیک ساخته شده اند برای طراحی دکور خانه استفاده نمود. یکی دیگر از المان های مهم در سبک کلاسیک دکوراسیون داخلی، قرار دادن کنسول و میز تلویزیون در اتاق نشیمن است. در آخرین مرحله طراحی دکوراسیون پیاده سازی شده ارائه میشود. سایت بساز و بچین ایدههایی را ارائه خواهد داد که به کمک آن میتوانید چیدمان اتاق خواب کوچک خود را به طور مناسب برای دو نفر اجرایی کنید. دیوارهای به رنگ آبی آسمانی در اتاق خواب زیر پسزمینهی عالی را برای یک جفت تخت دوقلو و میز تحریر نارنجی ایجاد کرده است.

اگر پنجره اتاق خواب طوری است که سکو دارد میتوانید از آن برای قرار دادن گل، گیاه و کاکتوس استفاده سایت sadradekor کنید. برای اینکه چیدمان اتاق خواب کوچک دو تخته به زیبایی انجام شود باید نحوه قرارگیری وسایل طوری باشد که فضایی برای رفت و آمد وجود داشته باشد. معمولا برای اینکه فضایی برای رفت و آمد وجود داشته باشد تخت را به دیوار میچسبانند مگر اینکه بتوان تخت را مرکز قرار داده و از اطراف آن برای جاسازی عسلی، دراور یا میز توالت استفاده کرد. اگر به گل و گیاه آلرژی دارید میتوانید از گیاهان سبز استفاده کنید که برخلاف گلها آلرژی چندان زیادی ایجاد نمیکنند. این تختخوابها این فرصت را به شما میدهند که بهترین استفاده را از فضای موجودتان داشته باشید. مثلا در اتاق خواب مشترک زیر، طراح با استفاده از یک پالت رنگی منسجم از رنگهای نارنجی، سفید و سرمهای در سراسر اتاق، علاقهی بصری خاصی را ایجاد کرده است.

بیشترین جحم از اتاق را رنگ سفید تشکیل داده است تا حس و حال تروتازهای به فضا ببخشد. بهتر است وسایلی که از آنها استفاده نمی کنید را از روی میز یا هر جای دیگر آشپزخانه بردارید و در کابینت یا کمد ها قرار دهید تا فضای آزادتری داشته باشید. می توان از رنگ های کهنه، چوب، سنگ در چنین سبکی استفاده کرد. در آشپزخانههای سنتی بر خلاف آشپزخانههای معاصر، بیشتر از متریالهای طبیعی مثل چوب سخت و سنگ استفاده میشود. برای تزیین اتاق خواب می توانید از دکوری های مختلف استفاده کنید، ولی برای انتخاب دکوری ها و وسایل تزیینی، سبک و تم اتاق را در نظر بگیرید و سعی کنید از دکوری های کمتری در آن استفاده کنید.

مثلا پالت رنگی زرد، نارنجی، طلایی در ترکیب با الگوهای جذاب انتخاب خوبی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دونفره است. در ضمن رنگ مناسب برای این موارد معمولا رنگ طلایی است که استفاده می شود. نردبانها میتوانند کشویی بوده تا از فضای خالی زیر آن برای قرار دادن کیف، لباس، کفش، کتاب و غیره استفاده شود. یکی از بهترین راهکارها برای این آیتم، استفاده از فضای خالی زیر تخت خواب است. همینطور با این چیدمان مرکز اتاق نیز خالی مانده است تا فضا برای فعالیت کودکان فراهم باشد. شدهاست. درواقع، این محصول امدیاف ابتدا بهعنوان جایگزین اوراق فشردهٔ چوبی مطرح بوده و سپس در کاربردهای جایگزینِ چوب نیز بهکار رفتهاست. برای استفاده از باکسهای چوبی محدودیتی ندارید و میتوانید با توجه به محیط و فضای منزل خود، متراژ دیوارها، مبلمان و دیگر بخشهای دکوراسیون داخلی انواع طرحها و رنگها را برای باکسها به کار ببرید. حال شما باید ببینید استفاده از از جدیدترین مکانیسم های قفسه های سامان دهی داخل کابینت و درهای کابینت ها به کار شما می آیند و بهشان عادت دارید یا تراشیدن هزینه اضافی است؟ از پارچه های دیواری، پانل های چوبی، کاغذ دیواری با الگوی کلاسیک و گچ بری برای تزئین داخلی از نقاشی هم استفاده میشود.

  پاکستان: از تمامیت ارضی چین حمایت می کنیم

اگر به هر دلیل تخت خواب در اتاق وجود ندارد می توانید از تشک استفاده کنید. اگر فضای اتاق شما کوچک است، پیشنهاد میکنیم که از طیف رنگی سفید به عنوان رنگ غالب اتاق استفاده کنید. اگر شما نیز از این سبک دکوراسیون خوشتان آمده است، میتوانید از آن برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دونفره استفاده کنید. اینکه گفته میشود زیبایی در سادگی است قطعا حرف درستی است که اگر بتوان متناسب با محیط و شرایط از اجزای ساده در کنار یکدیگر استفاده کرد اهمیت و جلوه آن بیش از پیش نمایان میشود. استفاده از گچ بری در دیوار و سقف، استفاده از قوس های مختلف در قسمت گلخانه و آشپزخانه می تواند باعث چشم نواز شدن دکوراسیون داخلی شود. پس از آن نیز وجود رنگ های روشن و خاص باعث چندین برابر شدن زیبایی آنها و منزل شما خواهند شد. شما باید به هنگام طراحی اتاق خواب مشترک به کاربردهای آن نیز فکر کنید. درواقع این نوع از دیوارها به دلیل عدم تخریب، بازسازی میشوند و به همین دلیل میبایست گچ کاری آنها به بهترین نحو و با دقت انجام شود. این مسئله برای رنگ مبلمان و دیوارها صادق است. حال که معنا و مفهوم کلاسیک به طور کامل مشخص شد، فارغ از تفاوت های واژگانی به ویژگی هایی مبلی می پردازیم که در فرهنگ ما و بازار مبلمان به مبل کلاسیک معروف است.

اگر به دنبال یک سبک مطمئن هستید و میخواهید با استفاده از آن شکوه و جلال را وارد خانهی خود کنید، انتخاب آن کار درستی است. نور لوستر و مهتابی برای استفاده عادی تمام اعضای خانواده است. اگر شما اهل هیچ کدام از این کارها نیستید به عنوان طراح تصور می کنم جزو معدود خانواده های ایرانی هستید که از این شاهکارها در دکوراسیون اتاق خواب تان ندارید! آشپزخانه در دکوراسیون داخلی جدید به عنوان فضاهای نشیمن طراحی شدند و بنابراین این مکان ها بزرگ تر شدند تا خانواده و دوستان را برای سرگرمی در خود جای دهند. با خرید لامپ های جدید می توانید یک روح جدید به روشنایی اتاق ببخشید. طراحان مدرن از تکنیک های گوناگونی برای رسیدن به این اصل استفاده می کنند؛ بخشی از این تکنیک ها مربوط به ایجاد تناسب در میان اجزا محیط هستند و برخی دیگر، در انتخاب رنگ، استفاده از انواع قاب، لوستر و لامپ ها تجلی پیدا می کنند.

  اتحادیه اوراسیا سامانه پولی غرب را به چالش می‌کشد
نصب پرده های رنگارنگ موجب می شود تابش نور خورشید، رنگ ها را روی دیوارهای اتاق منعکس نماید و محیطی رویایی برای کودک فراهم آورد. از طریق سقف دور تا دور تشک را با تور یا ریسه به صورت پرده تزئین کنید تا اتاق از سادگی خارج شود. برای ایجاد هماهنگی بیشتر رنگ روتختی، پرده یا فرش را با کاغذ دیواری هماهنگ کنید. البته برای اینکه بتوانید جذابیت بصری به فضای خود اضافه کنید، میتوانید انواع کاغذ دیواری طرحدار را برای دیوار پشت تختها بکار ببرید. علاوه بر هزینه، به دلیل اینکه در این سبک از دکوراسیون، شما وسایل کمتر و ساده تری به کار می گیرید، راحت تر می توانید وسایل را جا به جا کرده و یا با ساده ترین وسایل دکوری عوض کنید. ابعاد هر چقدر بیشتر باشد مسلما چیدمان ایده آل تری خواهید داشت .

اگر زیاد آشپزی می کنید، احتمالاً هودی می خواهید که هوا را به فضای بیرون منتقل کند و هوای تازه از بیرون وارد شود، هوای آشپزخانه را تمیز نگه میدارد و از پخش شدن بو ناشی از آشپزی و حتی ذرات چربی در سرتا سر خانه جلوگیری میکند. حواستان باشد رنگ پارچه پردهای که شما در فروشگاه دیدهاید لزوما همان رنگی نخواهد بود که شما در خانه خواهید دید. یکی از چیزهایی که باید فراموشش کنید تاج یا همان کتیبه تخت خواب است؛ زیرا در این صورت تخت خوابتان به اندازه چند سانتیمتر کوچکتر میشود و اتاقتان بزرگتر! ما کنار شما هستیم تا به کمک ترفندها و ایده هایی خلاقانه، بهترین و شیک ترین دکوراسیون را برای اتاق خواب کوچکتان طراحی کنید.

نگاهی به دکوراسیون اتاق خواب زیر بیندازید. در حال حاضر طراحی دکوراسیون داخلی منزل و آشپزخانه با روشهای خاصی انجام میشود، با وجود سادگی که دارد، اما بسیار جذاب و منحصر به فرد است. در سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک شما باید سعی کنید که کار چیدمان وسایل منزل را با دقت و نظم خاصی انجام دهید، چرا که در سبک کلاسیک نظم و ترتیب حرف اول را می زند. به طور مثال در یک اتاق خواب بزرگ برای رعایت تقارن ، انتخاب دو آباژور و میز مشابه برای دو طرف تختخواب زیبایی خاصی ایجاد می کند. نداشتن تخت خواب دلیلی بر این نیست که نتوان از عسلی استفاده کرد بلکه میتوانید از میزهای پایه کوتاه به عنوان جایگزین عسلی استفاده کنید. پیشنهاد میکنیم که از لحاف رنگارنگ یکسانی برای هر دو تخت استفاده کنید.

در کل از خوبی های اون هرچی بگیم، باز هم کم گفتیم. توصیه من به عنوان طراح دکوراسیون اینست که برای اطمینان خاطر از برقراری تعادل طرح و رنگ، از اکسسوری های کلاسیک برای اتاق های بزرگتر و تزیینات ساده تر متمایل به مدرن برای اتاق خواب های کوچک یا دارای نور کم استفاده نمایید. اگر فرزندانتان سلایق مختلفی دارند، برای اینکه فضای شما با هر دو طراحی بتواند هماهنگ باشد، بهتر است به سمت رنگهای کلاسیک بروید. خانم ها در عین حال که ظاهری زیبا برای خانه شان درست می کنند، به حسی که هر کدام از جزئیات دکور به آن ها می دهد نیز اهمیت می دهند.امروزه اغلب مردم برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود به سبک های مدرن روی آورده اند ولی هنوز هم عده ای از افراد پیدا می شوند که طرفدار “دکوراسیون های کلاسیک و سنتی” باشند.تغییر دکوراسیون داخلی جزء مواردی است که نباید با هر سبک و روشی صورت یابد و لازم است که تناسب سلیقه در هر مرحله آن رعایت شود. بهتر است روی تشک را با ملافهای تمیز بپوشانید تا هم تشک تمیز بماند و هم از ملافه به عنوان آیتمی برای هماهنگی بیشتر با فضا استفاده کنید. من به شخصه این یکی رو خیلی دوست دارم.

  «هنر هفتم»، پنجره‌ای برای تعمیق شناخت متقابل مردم ایران و چین

همانطور که مشاهده میکنید تقارن در کل اتاق با کمک تختخوابها ایجاد شده است اما هر کدام از بچهها میتوانند سلایق شخصی خود را در اطراف تختخواب بر روی دیوار کنار تخت اعمال کنند. همانطور که مشاهده میکنید در اتاق خواب زیر نیز دو تختخواب در دو دیوار مقابل از هم قرار گرفتهاند تا با ایجاد فضای شخصی برای هر کودک، راحتی بیشتر آنها نیز تامین شود. بهتر است از کمدی استفاده کنید که دیواری است زیرا این کمدها در گوشهای ثابت شده و به راحتی میتوان درون آن را طبقه بندی کرده و وسایل را درون آن جاسازی کرد. قرار داد تا هنگامی که از خواب بیدار میشوید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

شناخت مواد اولیه، پایداری، شناخت فضا، اصول معماری ، استانداردهای ارگونومی و تسلط بر پیاده سازی تمامی این جزئیات با نرم افزار های تخصصی معماری، بی شک کار یک تیم حرفه ای طراحی است. بهتر است تشک در گوشهای از اتاق قرار گیرد تا بی نظمی ایجاد نکند. شما نیز اتاق خواب کوچک خود را با رنگ روشن رنگ آمیزی کنید تا معجزه این تکنیک را از نزدیک لمس کنید. وسایل اضافی و درهم و برهم، بهترین دکوراسیونها را نیز خراب میکند. فضای شما را نوررسانی میکند و در عین حال به بهتر دیده شدن فضای شما کمک میکند. اگر این احساس را دارید که آشپزخانه ای کاملا سفید خسته کننده و بی روح می شود، راه های مختلفی برای جذاب تر شدن آن وجود دارد که استفاده از کانترهایی به رنگ چوب، کابینتهای برجسته و طرح دار و اضافه کردن هر نوع بافت برجسته مثل کاشی سرامیک های متنوع یا انتخاب پوشش مناسب برای کف و سقف می تواند به جذابیت دکوراسیون آشپزخانه اضافه کند. دکوراتیوهای چوبی به سبک هندی به همراه رنگهای متنوع مانند قفسه های چوبی ، کمد های چوبی می تواند نشاط و شادابی را در این سبک زنده می کند.