شرکت توسعه پردیس سبز

تعداد 90 قطعه ماهی به دو تیمار در سه تکرار تقسیم گردیدند که شامل تیمار آستاگزانتین و کنترل بودند. همچنین برحسب نوع فرآیند، روشهای محافظت به ۲دسته دائمی و موقت تقسیم میشوند. با پوشش دادن سطوح وسایل مختلف توسط رنگ دانه ها می توان از آن ها در برابر ترکیبات شیمیایی، رطوبت و شرایط جوی مختلف محافظت کرد. محصولات در برابر هوازدگی و گرما و حلالها بسیار مقاوم بوده و از طریق برهمکنش های درون مولکولی بلورها بهبود می یابند. پیگمنت زرد 109، 110 متداول ترین محصولات می باشند.

در چند دهه اخیر، استفاده از رنگدانه ها در صنایع غذایی کاربرد زیادی پیدا کرده است. جالب توجه است که اگرچه فقط حدودا ً دوازده ساختار از نظر تجاری در دسترس است اما تعداد ده هزار محصول در مراحل نخستین توسعه تهیه شدند. دستاوردهای متعاقب منجر به رشد تعداد محصولاتی می شود که به علت خواص بهبود یافته به عنوان پیگمنت های با کیفیت عالی مورد بررسی قرار گرفتند. دومین روش بهبود پیگمنت های آزو، متصل شدن به حلقه های هتروسیکل و تشکیل محصولاتی است که بنزیمیدازولون نامیده می شوند.

هردوی آنها به نام C.I.

فلزاتی که معمولا ً برای کمپلکس شدن به کار می روند نیکل، کبالت و یا مس هستند. زردچوبه، نه زنجبیل، اما کاری زرد، معمولا در نوشیدنی ها، بستنی، آب نبات، گرما، ثبات pH استفاده می شود. به علت تمایل به تغییر کریستال معمولا بالای 200 درجه سانتی گراد استفاده از این پیگمنت معمول نیست. برای بررسی پایداری تغییر کریستال نیز پیگمنت در یک مدت زمان معین در دمای معین نگهداری شده با نمونه شاهد مقایسه می گردد. تمایل به تغییر کریستال در بستر پلیمرهایی که حلقه بنزن دارند مثل پلی استایرن، ABS یا PET بیشتر بوده و این پیگمنت برای رنگی کرده پلی اتیلن و پی وی سی در دماهای زیر 200 معمول تر هستند.

این فرایند ساختارهایی را ارائه می کند که دو ترکیب ساده آزو از طریق واکنش تراکمی با یک آمین به یکدیگر متصل شدند و از این رو تراکمی آزو نامیده می شوند. ما در این مطلب قصد داریم اطلاعات مفیدی را درباره انواع رژلب به شما ارائه دهیم. همچنین انواع سنگ های صاف با طرحهای بادبر، تیشی ،سنگپله ،درپوش و لاشه ای تولید می شود. مقاومت های نوری و آب و هوایی آن بسیار بالا بوده و به حلال های آلی و اسید و قلیا مقاوم است. آنها از پریلن تتراکربوکسیلیک اسید مشتق شده و ساختار کلی آن در شکل 10 آورده شده است.

از دیگر کاربردهای این پیگمنت سیستم های پایه آبی، کاغذ، چاپ در نساجی، گچ های رنگی، لوازم تحریر و آب رنگ ها می باشد. از خانواده رنگهای خمری، رنگدانه های دیگر موسوم به تیوایندیگو معرفی می شود که مهمترین آنها C.I. مشتقات ساختار پایه آنها زیر گروهی مرسوم به کیناکریدن کونیون است. واحدهای ساختاری اصلی رنگدانه های آنتراکوینون مشتقات آنتراسن و آنترون هستند. مولکول پایه (شکل 12 را ببینید) می تواند مشتقات متعددی تولید کند و انتظار می رود که این گروه رنگدانه های جدید در رنگدانه های با کیفیت عالی از گروه قرمز کارآمد هستند. مولکول کیناکریدون پایه می تواند به چهار شکل فضایی تهیه شود، اگرچه فقط شکل ترانس خطی (شکل 6) در مقیاس تجاری تهیه شده است. رنگدانه زرد 128 است که در شکل 3 آورده شده است. این رنگدانه ها در برابر مواد شیمیایی و حلالها به خوبی پایدارند. در شرکتهای تجاری وسایل آرایشی، برای تولید محصول خود از مواد طبیعی مثل: روغنها، رنگدانه ها و موم عسل استفاده می کنند که در ترکیب آنها به طور معمول ماده شیمیایی به نام سرب و عناصر دیگر وجود دارد که به دلیل ماهیت بسیار مقاوم این عناصر جدا کردن آنها بسیار سخت و تقریبا غیر ممکن بوده و در نتیجه وارد رژلب و محصولات دیگر می شوند که برای سلامتی بدن بسیار خطرناک می باشد.

گروه کثیری از رنگدانه های با کیفیت عالی که در دسترس هستند عبارتند از: کمپلکس های نفتول بنزیمیدازولون، تراکمی آزو، آنتراکونیون و پرینون، کیناکریدون، ایزوایندولینون، ایزوایندولین، دی اکسازین، کمپلکسهای فلزی، پریلن، تیوایندیگوئید و دی کتوپیرولوپیرول. پیگمنت دی اکسازین، رنگ بنفش روشن و منحصر به فردی دارد که نمیتواند از اختلاط هیچ رنگدانه دیگری تهیه شود. سپس، پیگمنت هایی از شاخه ایزوایندولین در مقیاس تجاری تهیه شده (رنگهای نارنجی و زرد) که بهترین نمونه آن C.I. هردوی آنها به نام C.I. بنابراین استفاده از خمیر رنگها که قبلا فرایند پخش ذرات درون رزین در آنها انجام شده مقرون به صرفهتر است.

در بوتاکس مو، از قوی ترین و نرم کننده های عمقی استفاده شده و موهای شما بدون کمترین آسیبی، نرم و صاف می شود. در PVC دارای پلاستیسایزر(PVC نرم) مهاجرت ندارد. آبی 15 در پی وی سی نرم مهاجرت ندارد و برای رنگی نمودن فوم ها نیز کاربرد دارد. کربن بلک به چندین شکل فیزیکی مختلف (کرکی، متراکم، گلوله ای) و همچنین به صورت پخش شده در چیپس (در نیترات سلولز حاوی نرم کننده)، در نرم کننده ها، و در همرنگ کننده ها، برای آلی و آبی، به بازار عرضه می شوند. برخی رنگ دانه ها به شکل تیغ یا سوزنی هستند و به دلیل قدرت چسبندگی که دارند، در لایههای زیرین رنگ از آنها استفاده میشود. محتوای لیکوپن موجود در برگهای گواوا تولید هورمون آندروژن مردانه، یکی از عوامل مسئول در برخی از انواع سرطان پروستات را مهار میکند. برای سیستم هایی مثل رابر که ولکانیزاسیون در سیستم اتفاق می افتد، مس آزاد در پیگمنت می تواند روی ولکانیزاسیون تاثیر گذاشته، بنابراین برای این کاربرد استاندارد عدد محتوای مس آزاد زیر % 0.015 رو برای این کاربرد لحاظ نموده است.

انواع کربن بلک، به خاطر این که تقریبا ً تمام نور تابیده شده به خودشان را جذب می کنند و همچنین به خاطر ذرات بسیار ریزشان، قدرت پوشانندگی بیار بالایی دارند، برای مثال، در یک رنگ هوا خشک که با قلم مو استعمال می شود، عموما ً وجود 25 الی 35 گرم دوده در یک لیتر رنگ کافی است تا یک فیلم کاملا ً پوشش دهنده ای را ایجاد نماید. پیگمنت سبز پراساد هند 1001 پودری سبز رنگ از خانواده پیگمنت های آلی ، نامحلول در آب ، مقاوم دربرابر اسیدها ، بازها و شرایط مختلف جوی و نوری که استفاده از آن در فرمولاسیون باعث افزایش توانایی پوشانندگی و ظاهر مناسب رنگ می گردد. پیگمنت گل ماش در دو نوع ابوموسی و محلات تولید می شود، به عنوان یکی از معدود پیگمنت های پرکاربرد در صنایع رنگ و رزین و یکی از پر مصرف ترین انواع پیگمنت صنایع آرایشی – بهداشتی به شمار می روند.

آلومینیم ذوب شده پوشیده شده تا از اکسیداسیون آنها توسط مذاب های بالای آن حفظ شود و می توان آنها را از پایین ظرف الکترولیز خارج کرد. رنگ آنها با استخلاف یک یا دو اتم هیدروژن توسط اتم کلرو و یا گروههای متیل اصلاح می شوند.متداولترین گونه اصلاح شده، 2، 9-دی متیل کیناکریدون (C.I. پیگمنت تراپی برای افرادی که موهای سفید یا دکلره دارند بسیار مناسب است و رنگ پذیری موها را بیشتر می کند. رنگ موهای دایمی به تنهایی داخل ساختمان مو نفوذ نمیکنند و زمانی وارد ساختمان مو میشوند که با پراکسید هیدروژن ترکیب شوند. رنگهای خمیری کاربردهای زیادی در هنر چوب و رزین، آبستره، ترکیب با ورق طلا و زیورآلات رزینی دارند. به عنوان مثال در تهیه ورقه و فیلمهای فلزی رنگ شده، پوشش نهایی رنگارنگ در صنعت رنگ چوب نما کاری. رنگ زدن می تواند یک چوب جدید را قدیمی یا یک چوب معمولی را مانند یک چوب منحصر به فرد جلوه دهد.

تعداد بسیار کمی از پیگمنت های آلی در بالاتر از ۳۰۰ درجه سانتیگراد پایدار می باشندکه ممکن است متلاشی یا ذوب گردند در حالیکه پیگمنت معدنی بالعکس. 3. سه دقیقه یا تا زمانی که کاملا خشک شود صبر کنید. هر میوه گواوا حاوی سه برابر ویتامین C مورد نیاز روزانه، پتاسیم، فیبر، ویتامین A، و لیکوپن است. در پیگمنت آنتراكینون، هر یك از گروه های پیگمنت های آلی دارای ساختارهای مولكولی بر اساس آنتراكینون است. دوام بسیار زیاد و خواص مقاومتی از مشخصۀ پیگمنت های نوع ایزوایندولینون است به طوری که پیگمنت زرد 110 بهترین پاییداری در برابر هوازدگی را نشان می دهد.

آرایشی، مواد غذایی و مواد دیگر استفاده می شود. تنها مشکل این پیگمنت در بسترهای پایه آب نیاز به مقدار بسیار بالای مواد پخش کننده و پایدار کننده و تنش بالا برای پخش بهینه به دلیل ماهیت غیرقطبی پیگمنت می باشد. به عنوان مثال، ممکن است حاوی رنگدانه های طبیعی و رنگ های پایه آب حاوی حلالهای نفتی باشند. در صورتی که قصد پرینت تصاویر با رنگ های درخشان دارید, پس جوهر بر پایه دای بهترین گزینه برای شما خواهد بود. در صورتی که بیماری ویتیلیگو به شکل گسترده خود را نشان دهد. مقایسه فام این پیگمنت با پیگمنت 15 در شکل 5 آورده شده است.

شناخته شده ترین رنگدانه های کمپلکس فلزی فتالوسیانین است که اخیرا ً توصیف شد. آلفای پایدار شده فتالوسیانین مس (پایدار در برابر تغییر فاز) که دارای ته رنگ قرمز بوده و قدرت رنگدهی بسیار بالایی دارد. برای آسیاب کردن این پیگمنت برای پوشرنگ ها سیستم باید به خوبی خنک شود تا تغییر فاز کریستالی اتفاق نیفتد. عمده مشکل این پیگمنت تاثیر سو بر خواص جریان پذیری و رئولوژی سیستم پلیمری می باشد که با آمایش های سطحی این مشکل حل می شود. درجه خلوص آب هر چه بیشتر باشد ، تاثیر پیگمنت تراپی بیشتر است ، آب مقطر بهترین گزینه برای پیگمنت تراپی است. این پیگمنت تاثیر زیادی روی جمع شدگی پلی اتیلن دانسیته بالا دارد و پخش کردن آن در پلیمر مذاب سخت است.

همان طور که گفته شد رزین آلکید انواع مختلفی دارد که باعث می شود قیمت رزین آلکید متفاوت باشد آنها در بسته بندیهای متفاوت با حجم زیاد یا کم به فروش می رسند که شما می توانید بر اساس مقداری که لازم دارید آن را خریداری کنید. ریمل ها نیز انواع مختلفی دارند که با توجه به نوع مژههای خود و یا کاربرد آن متناسب با میکاپ و آرایش خود می توان آن را انتخاب کرد. قیمت این پیگمنت نسبت به عملکرد آن به صرفه بوده و به صورت ترکیبی نیز استفاده می شود. برای دریافت قیمت پیگمنت PB15:1 و خرید آن می توانید با این مجموعه تماس حاصل فرمایید. اولین ماده رنگی بود که از واکنش شیمیایی حاصل شده و جزو رنگ های گیاهی و طبیعی نبود. تشخیص این رنگدانه ها در عصاره های گیاهی ممکن است نشان دهد که این رنگدانه های طبیعی هستند.

این دسته پیگمنت ها با خواص خوب تا عالی محصولات اصلی شان شناسایی شده و در مصارف با عملکرد عالی به کار می روند. • محصولات ترکیبی به عنوان دارو نمی توانند در بخش بهداشتی داروخانه ها در تولید انبوه کارخانه ای وجود داشته باشند . در چاپ برداشت معمولی ابتدا پارچه مطابق روش های مناسب رنگرزی و رنگینه تثبیت می شود سپس به کمک چاپ رنگ زمینه پارچه طبق طرح از میان برداشته می شود و جای آن سپید باقی می مانده و یا آنکه همزمان با از بین رفتن رنگینه زمینه، رنگ دیگری که تحت تاثیر مواد برداشت کننده قرار نمی گیرد جای آن را می گیرد. از دیگر سو آبی آن خیلی ته قرمز بوده و نمی تواند یکی از 4 رنگ اصلی یا سه رنگ اصلی در چاپ را ایجاد کند.

همانطور که در بخش پیگمنت های کلاسیک نفتول AS مشاهده شد، بزرگ شدن ساختار مولکولی اصلی، محصولاتی با خواص بهبود یافته پیگمنت چیست (https://takfam.com/fa/%d9%be%db%8c%da%af%d9%85%d9%86%d8%aa/) ای تهیه شد. ساختار مولکولی پیگمنت آلی P.G.7 را می توانید در شکل زیر مشاهده کنید. ساختار رنگدانه C.I. قرمز 187 که در شکل 1 نمایش داده شده است همانطور که مشاهده می شود بسیار پیچیده تر از پیگمنت ساده نفتول AS که پیش تر نمایش داده شده است. همانطور که مشاهده می شود پیگمنت 15 کمی ته قرمز تر می باشد. قابل ذکر است که تاثیر ضد توموری عصاره شیره انجیر در غلظت نسبتاً بالا نیز مشاهده گردید؛ بنابراین میتواند در مطالعات آینده جهت از بین بردن سلولهای سرطانی مورد توجه قرار گیرد. باید غلظت دهنده در شستشو خارج بشود اما وقتی از امولسیون استفاده میشود غلظت دهنده ایی در خمیر نیست و آب و نفت در مرحلهٔ خشک کردن و تثبیت بخار شده و از پارچه خارج میشود و غلظت دهندههای مصنوعی نیز به دلیل آنکه مادهٔ جامد خشک کمی دارند زیر دست ایجاد نمیکنند و ونیاز به صرف هزینه و مرحله شستشو ندارند.

رنگدانه مصنوعی