دیزل ژنراتور گازوئیلی

در زمان روشن شدن ولتاژ دیرتر بالا آمده و در مواقع اتصال کوتاه و یا بارهایی که راه اندازی آنها جریان زیادی بخواهد، ولتاژ افت می کند. به همین خاطر کمپانی های تولید ابزارهای صنعتی به فکر تولید دستگاهی برای تامین برق در مواقع اضطراری افتادند و اینگونه بود که دیزل ژنراتور طراحی و تولید شد. شما نیز می توانید قبل از خرید خود، اطلاعات مورد نیاز و کافی را در خصوص هر یک از این محصولات و ویژگی های آن به دست آورده و از این طریق بهترین آن را سفارش دهید. شما می توانید روش ها و راه های نگهداری از دیزل های ژنراتوری مورد نظر خود را نیز فرا گرفته و از این طریق به بهترین و مناسب ترین شکل ممکن از این دستگاه بی نظیر استفاده کنید. دیزل ژنراتور مولد دائم نیز از دیگر مهمترین دیزل های مورد استفاده در بسیاری از صنایع می باشد. سپس سیم پیچی (روتور) در اطراف شفت دیزل ژنراتور پیچیده شده است، که بین آهن ربا و میدان مغناطیسی قرار می گیرد.

از مهمترین کاربرد استفاده از دیزل ژنراتور می توان به صنعت فضا، کشتی سازی، حمل و نقل جاده ای و بیمارستان ها اشاره کرد. پیشنهاد می شود مقاله معرفی رشته مهندسی برق را هم بخوانید. شاسی که همان بدنه دستگاه است و کانوپی هم نوعی جعبه از جنس آلیاژ است که دیزل ژنراتور درون آن قرار می گیرد و نوعی عایق صوتی محسوب می شود. فلنج و دیسک: فلنج های جلوی ژنراتور در ابعاد مختلفی ساخته می شوند. در صورت بررسی و قوی بودن فن خنک کننده دیزل ژنراتور ؛ میتوانید ابعاد کانوپی را کوچکتر بگیرید. مهم نیست که کنتور برق شهر شما چند آمپر است یا چه امتیازی از اداره برق گرفته اید زیرا برق شهر پشتوانه شبکه داشته و به عنوان مثال ممکن است شما از یک کنتور 100 آمپر به اندازه 150 آمپر در لحظه توان مصرف کنید یا از یک کنتور 100 آمپر ، 20 آمپر هم مصرف نکنید .

انواع دیزل ژنراتور

اطمینان بعدی شما از دشت نور دیزل، ارائه خدمات پس از فروش بوده که بتوانید بدون نگرانی هرگونه مشکل ایجاد شده در دستگاه خود را به تنهایی و با مشورت کارشناسان ما و همچنین توسط افراد فنی و مجرب ما رفع کنید. شما نیز می توانید برای دست یافتن به اطلاعات بیشتر در خصوص انواع این محصول با ما همراه باشید. این قطعات با یکدیگر به صورت اتوماتیک در ارتباط می باشند که منجر به حرکت نسبی بین میدان های مغناطیسی و الکتریکی و در نتیجه تولید برق می گردد. بسیاری از تولیدکنندگان ژنراتورهای بزرگتر، مجموعهای از نرمافزار را ارائه خواهند داد که محاسبههای اندازه پیچیده را به سادگی با خواندن شرایط سایت و ویژگیهای بار الکتریکی متصل انجام خواهند داد. توان نامی ماشین از استاتور گرفته می شود و استاتور باید نسبت به تنش های ناشی از بارگذاری عادی و تنش های شدید ناشی از خطاهای گذرا و شرایط اتصال کوتاه مقاوم باشد.

قدرت ژنراتور را با توجه به ضریب همزمانی از یک و نیم الی سه برابر کیلووات مصرفی محاسبه می کنند. قدرت ژنراتور این بارها می بایست دو برابر مصرف کیلووات ورودی این الکتروموتورها باشد. فاصله ساختمان دیزل ژنراتور از ساختمان کنترل: ساختمان دیزل ژنراتور می بایست ضمن رعایت همجواری دارای فاصله مناسب با ساختمان کنترل و تابلوهای موجود در آن بوده و محل ساختمان بنحوی انتخاب شود که ضمن کاهش طول کابل کشی ها، لرزش، دود و صدای حاصل از کار دیزل در ساختمان کنترل در حد قابل قبول و در دامنه آسایش باشد.

  ژاپن تحریم‌های بیشتری علیه روسیه اعمال کرد

این عمل منجر به تولید جریان متناوب (AC) در خروجی دیزل کاراسهند ژنراتور می گردد. یک توربین انرژی پتانسیل و جنبشی یک سیال در حال حرکت (مایع یا گاز) را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند. با توجه به نیاز متفاوت بنا در مقابل حوادث ناشی از زلزله، استفاده از اسکلت بتنی یا فلزی توصیه می گردد. 2. منبع اصلی برق: به طور پیوسته در جاهای که منبع اصلی برق وجود نداشته باشد، دیزل ژنراتور نقش منبع اصلی برق را دارد و به صورت پیوسته استفاده می شود. موتورها معمولاً پس از 250 یا 500 ساعت کار نیاز به سرویس دارند، اما فاصله سرویس توسط سازنده موتور مشخص می شود. بر این اساس در طراحی ساختمان دیزل ژنراتور برای پست های فشار قوی عوامل تعیین کننده در هر بخش مشخص شده و آنگاه با یک روش قدم به قدم جهت رسیدن به طرح و بنای مطلوب، طرح لازم ارائه می گردد.

دیزل ژنراتور چیست

8- یکی دیگر از پارامتر های مهم در انتخاب دیزل ژنراتور موضوع تأمین قطعات و خدمات پس از فروش دیزل ژنراتور می باشد. شما می توانید با توجه به نوع نیاز خود، یکی از مناسب ترین این محصولات را تهیه و خریداری کنید برای مثال لزومی ندارد برای آپارتمان مسکونی خود که ممکن است سالی چند بار با قطع برق شهری مواجه شوید، از دیزل های دائم استفاده کنید و هزینه های زیادی را برای خرید و نصب آن پرداخت کنید. دیزل ها بر اساس کاربرد خود در صنایع مختلف دارای انواع متفاوتی می باشد و شما نیز می توانید با توجه به نیاز خود در حرفه ای که مشغول هستید، یکی از بهترین این محصولات را تهیه و آن را مورد استفاده قرار دهید. دیزل ژنراتور طرفداران زیادی دارد و از آن در شرکت های بزرگ، کارگاه های صنعتی، بیمارستان ها، هتل ها، ویلاها و حتی ساختمان های مسکونی نیز استفاده می کنند.

ارتفاع از سطح دریا و ضریب قدرت در ژنراتورها: ارتفاع از سطح دریا: معمولا برای ارتفاع های بالاتر از 1000 متر از سطح دریا فاکتورهایی تعیین می شود. این دستگاه علاوه بر تامین برق اضطراری برای تامین برق اصلی هم مورد استفاده قرار می گیرد، مثلا در شرکت ها یا کارگاه های صنعتی که برق شهری نباشد، دیزل ژنراتورها میتوانند برق مورد نیاز را تامین کند که به آنها دیزل ژنراتور دائم کار میگویند. با کنترل قطب ژنراتور کوچک، خروجی ژنراتور بزرگ نیز کنترل میشود و در نهایت هم کنترل کننده کوچک شده واز زغال و هزینه های آن خبری نیست. پس اگر شما هم با این مشکلات مواجه هستید و قطعی برق شهری موجب اتلاف وقت شما شده است می توانید یک دیزل ژنراتور متناسب با محل سکونت یا کار خود از مجموعه آذر موتور خریداری کنید و دیگر نگران قطعی برق نباشید.

  اروپا بزرگترین خریدار صفحات خورشیدی ساخت چین

برای صنایع معمولا از رنج ۳۰ کیلووات تا ۶ مگاوات استفاده میشود. امروزه دیگر قطع برق یک تهدید برای کارخانهها، بیمارستانها و… از آنجایی که امروزه لوازم الکتریکی باید با یک منبع بسیار مطمئن تغذیه شوند، برخی الزامات در خروجی ژنراتور لازم است. انرژی الکتریسیته امروزه کاربرد وسیعی در صنعت،بانک ها،ادارات،مجتمع های تجاری،بیمارستان ها و کشتی ها و هواپیماها و … بطور کلی برای طراحی هر بنای معماری هر چند کوچک عوامل مکانی و زمانی متنوعی تاثیر گذار بوده و این عوامل در کنار تنوع اقلیمی سرزمین پهناوری چون ایران، تنوع و تاثیر چشمگیری روی معماری ساختمانها می گذارد.

آلترناتور – چندین اندازه دینام قابلیت راه اندازی موتور قابل انتخاب با سیم پیچ های گام 2/3 با راکتانس کم، اعوجاج شکل موج کم با بارهای غیر خطی و قابلیت رفع عیب اتصال کوتاه را ارائه می دهند. همچنین در نظر داشته باشید که هر یک از ژنراتورها دارای یک سری رتبه بندی ها می باشد که این رتبه های استاندارد توسط تمام شرکت های سازنده اعمال می شود تا خریداران بتوانند با توجه به رتبه های این محصولات، بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشند. شرکت کشتیران در زمینه ارائه خدمات پس از فروش سابقه درخشانی دارد.

چگونه انتخاب درستی در مورد موتور دیزل ژنراتور و ژنراتور دیزلی داشته باشیم: بهتر است قبل از انتخاب، کاربرد دیزل ژنراتور خود را مشخص کنید. دود اگزوز منتشر شده از یک دیزل ژنراتور حاوی مواد بسیار سمی است و باید به درستی مدیریت شود. الکتروموتورهای سیلیپ رینگ (( رتور سیم پیچی شده)) که راه اندازی آنها یک گروه مقاومت اهمی ( در مدار رتور) می باشد و الکتروموتورهایی که برای راه اندازی آنها از اتوترانس استفاده شده، توان ژنراتور این بارها یک و نیم برابر کیلووات مصرفی می باشد. فلنج و دیسک و فیلتر های غبارگیر در ژنراتورها: فیلترهای غبارگیر: ورود گرد و غبار به داخل ژنراتور باعث بوجود آمدن عایق روی سیم پیچها و در نتیجه عدم تماس هوا با آنها شده و نهایتا باعث گرم شدن تدریجی ژنراتور می شود.

قیمت دیزل ژنراتور

به همین دلیل تاثیر مستقیم در گرمتر شدن سیم ها دارد.شرکت های سازنده فاکتورهایی را در نظر گرفته اند که با ضریب آنها در توان نامی قدرت واقعی و موثر ژنراتور معلوم می گردد. این فیلترها از جابجایی هوا جلوگیری کرده و خود باعث گرم شدن سیم ها می شوند. ساختار و عملکرد این دستگاه بسیار بی نظیر می باشد و می تواند انرژی مورد نیاز را در بهترین زمان ممکن تامین کرده و مانع از قطع شدن فعالیت افراد در بسیاری از صنایع شود.

کاربرد دیزل ژنراتور

به خصوص در این سالها که جوامع مختلف با کمبود برق شهری و قطعی برق مواجه هستند و از طرفی تمام ابزارها و وسایل کاربردی نیز برای روشن شدن و دیزل ژنراتورها دستگاهای ضروری محسوب میشود. مقدار گرم شدن وطول کار گرمکن، بستگی به درجه حرارت سوخت و تشخیص آن از سوی سنسور دارد. ابعاد و ظرفیت مخزن سوخت با توجه به اندازه دستگاه اصلی محاسبه می شود و گاهی با توجه به اینکه دستگاه دیزل ژنراتور از نوع بزرگ و پر قدرت است باید برای آن مخزن سوخت جدا ساخته شود و سپس به آن متصل شود. ابعاد دیزل ژنراتورهای نیز متناسب با توان ها متفاوت می باشد و می تواند به اندازه دو متر مربع باشد تا حتی به اندازه ی یک کانتینر ۲۰ فوت و بیشتر.

  ارتش میانمار ۵ غیر نظامی را کشت

این ژنراتور در قسمت عقب ژنراتور اصلی تعبیه شده و رتور آن آهنربای دائم می باشد. در زمان روشن شدن ولتاژ زودتر از نمونه قبلی بالا آمده و در بارهای شدید، ولتاژ کمتر افت می کند. این دستگاه از دو قطعه اصلی تشکیل شده است که در بالا چیستی و نحوه عملکرد این دو قطعه را بررسی کردیم. به منظور کسب اطمینان از اینکه دو منبع تامین توان الکتریکی (یعنی شبکه توزیع و ژنراتور) به طور همزمان وارد مدار نمی شوند، باید دقت زیادی صورت گیرد. نحوه کار ژنراتورها نیز برمبنای القای الکترومغناطیسی است بدین صورت که حرکت سیم پیچ ها در داخل میدان مغناطیسی باعث ایجاد اختلاف پتانسیل در دو انتهای سیم پیچ ها و جریان بار الکتریکی میگردد.

مجموعه های تولید دیزل در مکان هایی بدون اتصال به شبکه برق یا در صورت خرابی شبکه به عنوان منبع تغذیه اضطراری و همچنین برای کاربردهای پیچیده تر مانند اوج گرفتن، پشتیبانی از شبکه و صادرات به شبکه برق استفاده می شوند. این مدل از دیزل ها دارای سیستم های پشتیبانی نیز هستند که در ای صورت قادر می شوند به مدت طولانی انرژی مورد نیاز را تامین کرده و بهترین کارایی را از خود نشان دهد. برای این فیلترها فاکتورهایی توسط شرکت سازنده در نظر گرفته شده است. می توان در صورت داشتن اتاق موتور خانه، فیلترها را از روی ژنراتورها باز کرد و با ساخت درب ورودی با مساحت بزرگتر و نصب نمودن فیلتر با ابعاد بیشتر، کمبود هوا را جبران نمود. نوع و ابعاد تجهیزاتی که بایستی در داخل ساختمان دیزل ژنراتور اضطراری مستقر گردد. منابع تامین برق اضطراری (ژنراتور): منابع تامین برق اضطراری (ژنراتور) در این بخش تعریف می گردد.

دیزل ژنراتور بطور کلی متشکل از دو بخش اصلی شامل یک موتور دیزلی و ژنراتور (آلترناتور) می باشد. به طور کلی هرگاه میخواهید یک ژنراتور را به صورت استندبای استفاده کنید، مجاز هستید 2 الی 3 ساعت از حداکثر توان آن بهره ببرید. در حال حاضر در بازار جهانی ، دیزل ژنراتور ها دارای توان های مختلف هستند که با توجه به نیاز شما و توان مصرفی باید برای خرید دیزل ژنراتور اقدام کنید. به عنوان یک منبع تغذیه اضطراری AC برای نیروگاه ، ژنراتور دیزلی در زمینه های مختلف مورد استفاده گسترده قرار گرفته است. دیزل ژنراتور تشکیل شده از یک موتور دیزل با یک ژنراتور الکتریکی برای تولید برق است که بیشترین مصرف آن به عنوان جایگزین منبع برق در هنگام قطعی برق در منازل، کارخانهها و سایر ارگانهایی مانند بیمارستانها، فرودگاهها و… در این مقاله به صورت مفصل در رابطه با منابع تامین برق اضطراری (ژنراتور) توضیحاتی ارائه می گردد.