تختخواب ابری عظیم در میان مبلمان آزمایشی در آزمایشگاه طراحی

طراحی مبلمان توسط انی لی پارکر، ماکسیمیلیانو روزیلز، برایان وودن، کریسی فهان و بردلی باورز توسط طراح ایتالیایی پاتریشیا اورکیولا برای ویترین برند مبلمان آمریکایی Haworth در NeoCon 2023 انتخاب شد.

با سبکی مشابه اما رویکردی متفاوت، طراح مستقر در دیترویت فیهان Phil Lounge را ایجاد کرد.

طراحی ساده به شکل مجلل خود، خودنمایی می کند و یکی از رهگذران را وادار می کند که بگوید “تعجب کرده بود که هیچ کس قبلاً این کار را نکرده است”.

بردلی باورز مبلمان فضای باز را با الگوی مبتنی بر میدان های مغناطیسی طراحی کرد. عکس توسط بردلی باورز است.

طراح مکزیکی روزیل با Urquiola، تیم Haworth و تولید کننده پارچه صنعتی کار کرد تک بافتنی برای توسعه یک سیستم قفسه بندی به نام Split-1.

به گفته Bowers، این میزها که به عنوان مبلمان فضای باز ساخته شده اند، دارای میله های آلومینیومی با پوشش پودری نازکی هستند که به گونه ای خوشه و باد می شوند که میدان های مغناطیسی را تقلید می کند.

هاورث می‌گوید: «این قطعه به گونه‌ای طراحی شده است که با تقلید از حس نرم نوازش یک حیوان، که هورمون استرس کورتیزول را کاهش می‌دهد، استرس را از بین ببرد.»

فرش منطقه هنر خیابانی
برایان وودن یک فرش منطقه ای ساخت که طرح های هنری خیابانی او را نشان می دهد

دیگر نمایشگاه‌های مبلمان اخیر شامل نمایشگاهی است که همکاری از طریق طراحی را در ۳ روز طراحی دانمارک بررسی کرد و نمایشگاهی که طراحان را در سه روز در هفته طراحی نیویورک یک صندلی «بداهه» ایجاد کردند.

اورکیولا و استودیوی او، همراه با اعضای تیم طراحی داخلی هاورث، این آثار را که از محیط‌های مختلف، از دیترویت تا مکزیکوسیتی کشیده شده بودند، بر عهده داشتند.

این صندلی بزرگ که به نام سگ او نامگذاری شده، برای لمس کردن است و بافتی بسیار شبیه به بافت سگ دارد. فیهان گفت که این صندلی برای ایجاد راحتی لمسی برای افرادی که مضطرب هستند ساخته شده است.

  A Lesson In Waiting Years To Finish A Project, Carport Edition

هاورث در سال 1948 در میشیگان تاسیس شد. دیگر ویژگی های برجسته از ویترین NeoCon آن نیمکت های اداری مشترک مار طراحی شده توسط استودیوی معماری بریتانیا Foster + Partners برای شرکت تابعه آن Paltrona Frau.

هاورث گفت: «(Split-1) شکل یک قفسه سنتی را به چیزی غیر متعارف تر و گویاتر تبدیل می کند.

یکی از جذاب ترین قطعات تخت ابری توسط طراح نیویورکی بود پارکر. Cloud Bed که تفاوتش با تنور به شدت متمرکز بر دفتر Neocon است، یک تخت خواب “مجسمه ای” است که برای استراحت در نظر گرفته شده است.

فرم با مواد و اشکالی که با یکدیگر در تضاد هستند، مانند فلز و منسوجات، بازسازی شد تا ترکیبی از فرم های منحنی و تیز ایجاد شود.

قفسه بندی تکه تکه با قفسه های پارچه ای
طراح مکزیکی ماکسیمیلیانو روزیل با Urquiola و Haworth در یک سیستم قفسه‌بندی همکاری کرد.

“سیستم قفسه بندی تکه تکه” دارای یک سری برش های پارچه مانند بانوج است که بین میله های چوبی آویزان شده اند.

Vaarnii مبلمان چوبی “بی رحمانه و پیچیده” را در 3 Days of Design ارائه می دهد

عکاسی توسط Eric Laignel است مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد.

همچنین در دسته بندی صندلی ها، یک سری از میزهای نمونه اولیه به نام Polaris توسط طراح نیواورلئان وجود داشت Bowers.

NeoCon از 12 تا 14 ژوئن در شیکاگو، ایالات متحده آمریکا برگزار شد. برای نمایشگاه ها، گفتگوها و رویدادهای بیشتر در زمینه معماری و طراحی، به راهنمای رویداد Dezeen مراجعه کنید.

منبع: https://www.dezeen.com/2023/06/21/design-lab-neocon-furniture-haworth-2023/

طراحان مجموعه‌ای از نمونه‌های اولیه از کاناپه‌ها تا فرش‌های پوشاننده اتاق را برای نمایشگاهی به نمایش گذاشتند. هاورثنمایشگاه در شیکاگو در طول نمایشگاه سالانه مبلمان Neocon در شیکاگو.

  Cozy Fall Throws | Centsational Style
تخت روز انی لی پارکر ابری
انی لی پارکر یک مبل ابر مانند برای نمایشگاهی طراحی کرد که توسط پاتریشیا اورکیولا برگزار شد

اورکیولا به Dezeen گفت که هدف او از این نمایشگاه دستیابی به “اصالت” خاصی با آوردن مردم از گوشه های مختلف جهان خلاق برای نمایش آثار است.

سالن استراحت کریسی فیهان فیل
کریسی فیهان برای کاهش استرس صندلی با بافت سگ طراحی کرد

از آنجایی که فرش تقریباً یک اتاق کامل را پوشانده بود، کف و بخشی از دیوار را می پوشاند، در اتاقی جدا از بخش نمایشگاه اختصاص داده شده به آزمایشگاه طراحی جدا شد. روی صورتش تصاویر کارتونی دارد و چهارپایه ای دایره ای شکل با همان طرحی دارد که از مرکز آن بیرون می آید.