بهترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی برای شرکت ها مجله ونداد تجهیز-اخگرتابش

مایع مبرد مانند فرئون گرما را گرفته بخار می شود و محیط را خنک می کند. اسپلیت‌ها دو تکه (یونیت داخلی و خارجی) هستند در حالی که کولرهای گازی پنجره ای بصورت یک دستگاه کامل هستند. باید متراژ و شهری که ساختمان مورد نظر در آن قرار دارد و نوع کاربری مشخص شود تا متناسب با این موارد بهترین سیستم سرمایشی و گرمایشی را بتوان پیشنهاد داد. برای این متراژ مناسب ترین دستگاهی که بتواند تمامی نیازها را به مناسب ترین شکل پوشش دهد سیستم مینی چیلر و فن کویل است. چونکه هر فن کویل را می توانید مستقلا خاموش یا روشن کنید و دمای هر یک را به دلخواه تنظیم کنید. با توجه به اینکه به گاز شهری دسترسی ندارید باید مینی چیلری تهیه کنید که هم قابلیت سرمایش و هم قابلیت گرمایش داشته باشد.

طبقه‌ بندی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی

احتمالا تا کنون تجربه کرده اید که می توان برخی اسپلیت ها (کولرهای گازی) را در حالت گرمایشی نیز به کار انداخت. یعنی در این مدل از اسپلیت ها برای گرمایش هوا نیز انرژی الکتریسیته مصرف شده تا کمپرسور دستگاه به گردش درآید و بر اساس سیکل تبرید علاوه بر سرمایش هوا بتوان هوای داخل را در زمستان گرم نمود. بنابرین یا شما باید از تعداد زیادی اسپلیت (با قابلیت هم سرمایش و هم گرمایش) استفاده کنید و یا اینکه از یک چیلر (یا مینی چیلر) با قابلیت سرمایش و گرمایش بهره ببرید. یعنی چیلری که به فن کویل های درون مغازه متصل می گردد را می توان به گونه ای ساخت که هم بتواند آب را سرد کند (در تابستان) و هم بتواند آب را گرم کند (در زمستان) و به فن کویل ها بفرستد. سومین دستگاه از ۷ نوع از بهترین و جدیدترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی دستگاه پکیج یونیت است. پکیج یونیت که به آن روفتاپ پکیج نیز گفته می شود، جزو دستگاه های کانالی محسوب می شود.

بنابراین، در صورت بکارگیری این نوع تجهیزات، باید جهت برخورداری از هوای مطلوب هم در مواقع سرد و هم گرم، از هر دوی آنها در ساختمان استفاده نمایید. علت نام گذاری آن کوچک بودن نسبت به چیلر است و به همین دلیل آن را مینی چیلر می‌نامند. این سیستم‌ها که توانایی و قابلیت سرمایشی و گرمایشی را دارد؛ در ساختمان‌های صنعتی، تجاری، مسکونی و سازمانی استفاده می‌شود. از طریق مرطوب کردن هوای ورودی به ساختمان کار سرمایش را انجام می دهند.

کولر آبی بهترین سیستم سرمایشی برای ساختمان ها

این نوع کولر قابلیت تنظیم زمان است و می‎‌توان آن را برای خاموش یا روشن شدن زمانبندی منبع کرد. این سیستم که یکی از روش‌های گرمایشی لوکس به حساب می‌آید؛ جایگزین مناسبی برای سیستم‌های گرمایشی شوفاژ و گرمایش از کف است. شاید اطلاع داشته باشید که سیستم‌های مرکزی در مکانی در اطراف ساختمان اصلی و یا درون مکانی مستقل و مرکزی قرار دارند و سیستم‌های مرکزی مستقل کانال‌هایی به تمام بخش‌های مد نظر کشیده شده است. کاربرد این سیستم‌های مستقل مرکزی بیشتر برای ساختمان‌ها و یا مکان‌های بزرگ پُرکاربرد است. دستگاه چیلر می‌تواند مشکلات سرمایشی محیط‌های مختلف را حل و هزینه‌های جاری برای استفاده از انرژی‌ها و دستگاه‌های دیگر جهت برودت را کاهش دهد. با توجه به طیف وسیعی از مدل‌های موجود در بازار پیشنهاد می‌کنم حتما قبل از خرید با کارشناسان مجرب ما در ویترین نت صحبت کنید تا با توجه به نیاز شما بهترین مدل دستگاه را معرفی نمایند.

  • در این فرایند، گرمای محسوس هوا جذب شده و به عنوان گرمای نهانِ لازم برای تبخیر آب استفاده می‌شود.
  • به این صورت که ترموستات، دمای مطلوب را با فرمان دادن به شیر کنترل یا فن، جهت تغییر میزان دبی آب ورودی به کویل ها یا تغییر دور فن تنظیم می‌کند.
  • در ساخت رادیاتورهای شیشه ای هیچ نوع تجهیزات جانبی که احتیاج به تعمیر داشته باشد به کار نرفته است.
  • اصلی‌ترین اجزای این کولرها موتور و پمپ آن‌ها است و کارکرد بسیار ساده‌ای دارند.
  • نصب این دستگاه در فضای باز، باعث ایجاد مشکل در شرایط آب و هوایی متفاوت می گردد.
بهترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی برای شرکت ها مجله ونداد تجهیز-اخگرتابش

لازم به ذکر است که هم VRF و هم GHP به موتورخانه، لوله کشی آب، بویلر و غیره نیازی ندارند و سیستم های کاملا یکپارچه سرمایشی و گرمایشی و بدون تجهیزات اضافه هستند. سیستم وی آر اف تقریبا شبیه به سیستم چیلر تراکمی می باشد و یکی از قدرمندترین انواع سیستم های سرمایشی می باشد. در این سیستم فقط گاز مبرد حمل انرژی گرمایی بین یونیت های داخلی و خارجی را انجام می دهد. در این سیستم ها، گاز مبرد به صورت مستقیم به فن کویل های درون ساختمان ارسال می شود تا در فصل سرما عمل گرمایش هوا و در فصل گرما عمل سرمایش هوا انجام شود. منظور از سیستم گرمایش و سرمایش مرکزی آن دسته از تجهیزاتی هستند که خارج از ساختمان یا روی پشت بام نصب شده و از طریق لوله کشی به فضای داخلی مرتبط می شوند.

سیستم های MPS که در حال حاضر نیز وجود دارند معروف به Multi split نیز هستند که با یک یونیت خارجی قادر به تغذیه تا ماکزیمم 8 پنل داخلی هستند. پکیج یونیت یا روف تاپ پکیج دستگاهی است که از تجمیع هواساز ، چیلر در یک واحد بوجود آمده است. که اگر از کندانسور هوایی استفاده شود به آن پکیج یونیت هوایی و اگر از برج خنک کننده استفاده گردد به آن پکیج یونیت آبی گفته می شود. در مرحله اول برای نصب سیستم‌های سرمایشی باید سیستم مناسب با محیط انتخاب شود و در مرحله بعد باید سیستم در محل مناسب خود قرار گیرد چرا که باعث ایجاد سر و صدا در محیط می‌شود.