بتن های پلیمری

در آخر می‌توان به پلی استرها اشاره نمود که از واکنش بین الکل‌ها و یا اسیدهای دو یا چند عاملی تشکیل می‌شوند. رزین‌های اپوکسی مواد بسیار محکمی تولید می‌کنند که از جمع‌شدگی بتن جلوگیری می‌نمایند. رزین‌های فوران باعث می‌شوند که بتن بتواند در درجه حرارت بالا مقاومت نماید. اتصال دهنده‌های اکریلیک که از مونومرهای اکریلیک ساخته شده‌اند دارای گیرش سریع بوده و در برابر هوازدگی مقاومت بالایی نشان می‌دهند. در حالی ‌که افزودن الیاف شیشه‌ای مقاومت فشاری را کاهش می‌دهد البته گاهأ نتایح متضادی را نیز نشان داده است. است که به مخلوط آب بتن تازه افزوده می‌شود و متعاقباً در محل پلیمریزه می‌شود.

آب بندی پارکینگ و طبقات زیر زمین

بتن های پلیمری

این شرکت ارائه کننده انواع محصولات فولادی با بهترین قیمت در بازار آهن ایران است. ارسال سریع سفارشات به سراسر کشور در کوتاه ترین زمان از جمله خدمات برجسته آهن ملل می باشد. همچنین در این روش از مونومر های متیل متا کریلات و استایرن استفاده می شود. روش کار بدین ترتیب است که نمونه های بتن را خشک و تمیز نموده و سپس خنک می کنیم. همچنین در همان بحبوحه جنگ بعضی از قسمت های هواپیماهای جنگی را از پلی استرهایی که با رشته های شیشه تقویت شده بودند می ساختند.

آزمایش اسلامپ بتن چیست؟ ۴ نوع اسلامپ، کاربرد، استانداردها

با توجّه به ‌نیاز بیشتر به استحکام در سازه ها و برتری های این نوع بتن، بتن پلیمری مورد علاقه دانشمندان واقع شد و با وجود آنکه مدّت زیادی از اختراع آن نمی گذرد و علیرغم قیمت بالایی نیز که داراست مورد استقبال روزافزون قرار گرفته است. روش اصلی جهت تولید این نوع بتن‌ها به حداقل رساندن حجم حفره‌ها برای کاهش مقدار پلیمر لازم برای چسباندن دانه‌ها است. این کار با دانه‌بندی مناسب و مخلوط صحیح سنگدانه‌ها برای افزایش تراکم و کاهش حفره‌ها حاصل می‌شود. بتن با پلیمر تزریقی ، که از طریق تزریق کردن یا نفوذ دادن مونومر به درون بتن با سیمان پرتلند سخت شده و متعاقب آن پلیمریزاسیون مونومر در محل تولید می شود. بتن پلیمری ، که از پلیمریزاسیون (بسپارش) مخلوطی از مونومر و سنگدانه ها تشکیل می شود و در آن هیچ نوع دیگری از مصالح چسبنده وجود ندارد. بتن‌های پلیمری یا همان PC که شامل یک نوع سیستم مرکب تشکیل یافته از سنگریزه‌ها و پراکندگی در مونومر هایشان هستند که بعد از این پراکندگی فعالیت پلیمر شدن آغاز می‌گردد.

حتما قبول دارید که در دوران دانشگاه باید کلی مطلب فنی و کاربردی برای ورود به بازار کار یاد می‌گرفتیم، اما به ما یاد ندادند. مجموعه آکادمی عمران تمام تلاش خود را به کار گرفته تا هرآنچه که برای پیوستن به جمع حرفه‌ای‌های حوزه مهندسی عمران نیاز دارید خیلی راحت و کاربردی در اختیار شما بگذارد! با مطالعه مقالات و مشاهده پکیج‌های آموزشی در حوزه دفترفنی و اجرای ساختمان چیزی بیشتر از دانش لازم را کسب کنید. جهت تعیین نسبت مخلوط ملات با لاتکس، باید در آزمایشگاه مخلوط‌های آزمون ساخته و جهت خواص مدنظر مورد بررسی قرار گیرند. پلیمرهایی که دارای کلریدها هستند، نباید در بتن‌مسلح مورد استفاده قرار گیرند.

اجرا و تولید بتن پلیمری

امروزه از انواع بتن های پلیمری در ساخت و سازهای جاده ای، سازه های زیرزمینی، پوشش کف، ساخت سد، تونل و… در ادامه این بخش ضمن معرفی انواع بتن های پلیمری و کاربرد آن ها، به مزایا و معایب این نوع از بتن نیز اشاره خواهیم کرد. جهت فروش/خرید بتن پلیمری و تولید بتن پلیمری با کارشناسان شرکت ساختمانی آشیان پی تماس بگیرید. بتن پلیمری LMC به‌جای سیمان معمولی دارای سیمان پرتلند است و از یک لاتکس به‌عنوان جایگزین آب استفاده قالب بتن می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید بتن از موادی مثل سنگ‌دانه، سیمان و آب تشکیل می‌شود؛ اما بتن پلیمری، فاقد سیمان است.

  • استفاده از مواد پلیمری در بتن باعث کاهش وزن، مقاومت چندین برابری، دوام در شرایط جوی مختلف، افزایش پایداری در برابر سایش و فرسایش و… می شود.
  • اما از سال ۱۹۵۰ میلادی به کمک پلیمر و استفاده از آن در ساختار بتن، بسیاری از ضعف های آن پوشش داده شد.
  • روش کار بدین ترتیب است که نمونه های بتن را خشک و تمیز نموده و سپس خنک می کنیم.
  • پر کننده های معروف برای ساخت بتن های تقویت شده با پلیمر، سیلیس و کربنات کلسیم هستند.
  • برای دستیابی به اصلاح واقعی و اساسی بیشتر از بتن اصلاح نشده نسبت کاملا زیادی از پلیمرها نیاز است که این اصلاح و بهبودی با افزایش قیمت توجیه پذیرنیست.
  • برخی از تولیدکنندگان سیستم هایی از بتن پلیمری آماده ی بسته بندی شده ارائه می کنند.