آموزش کامل دکوراسیون داخلی با 15 درس رایگان+ جزوه PDF - دکوراسیون صدرا

آموزش کامل دکوراسیون داخلی با 15 درس رایگان+ جزوه PDF

برای استفاده از رنگ باید باید عناصری چون نور، مساحت اتاق، روحیه و سلیقه ی فرد، سن فرد نیز در نظر گرفته شود. مساحت اتاق ها، پذیرایی و نشیمن شما بزرگ است، سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک می تواند بهترین نوع انتخاب باشد. نقشه ی خانه، نور خانه، مساحت خانه از عوامل موثر در انتخاب نوع دکوراسیون می باشد. در ساختمان های مسکونی قابلیت استفاده از دکوراسیون کلاسیک وجود دارد ولی در ساختمان های اداری استفاده از این نوع دکور مناسب نیست. معمولا در گذشته برای تزئینات سقفی این سبک از گچ کاری استفاده می شد ولی امروزه میتوان به جای گچ کاری از دکورهای فوم و یا اندود استفاده کرد.

رنگ های استفاده شده در فرش های کهن و کلاسیک ایرانی، معمولا از رنگ قرمز به عنوان رنگ زمینه و طراحی های سفید و سبز و مشکی در میان آن ها تشکیل می شود که حال و هوایی سنتی و نوستالژیک دارند. برای اغلب اتاق خوابها یک فرش ۲ در ۱ مناسب است. همچنین پیمانکاران و ساختمان سازان به این مهم پی برده اند که آگاهی در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی نقش به سزای در صرفه جویی فضای ساخت دارد به این صورت که، حتی اگر فضای کوچکی برای ساخت در دسترس باشد با طراحی و چیدمانی مناسب میتوان آن را به فضایی دلپزیر و مورد قبول تبدیل کرد. پیشنهاد میکنیم برای صرفه جویی در هزینه، استفاده بهینه از تمام فضا و دست یافتن به دکوراسیونی ماندگار، حتما از تیم متخصصین مشورت دریافت کنید. پس از گزراندن یک روز پر تلاطم، مکانی با دکوراسیون آرامش بخش برای استراحت و رسیدگی به کار های شخصی نیاز است.اتاق خواب که جزو جدایی ناپذیر از دکوراسیون منزل به حساب می آید، یک فضای کاملا خصوصی برای افراد است تا بتوانند با احساس راحت به استراحت در منزل خود بپردازند.قطعا طراحی دکوراسیون اتاق خواب باید به گونه ای باشد تا رنگ ها و متریال ها و ترکیب آنها با یکدیگر این آرامش رابه فضای اتاق دهند و دکوراسیون داخلی آن را شیک کند.

استفاده از چمدان های قدیمی، جانمازهای ترمه، رومیزی های ترمه، قاب های خاتم، کوزه های سفالی، گلدان های گلی، قالیچه های دست بافت با طرح های ایرانی از اشیایی می باشند که می توانند در اتاق مهمان قرار گرفته و باعث چشم نوازی این اتاق ها شوند. در خانه هایی که فضای پذیرایی کوچک و جمع و جور است (بدون توجه به ابعاد آشپزخانه) و یا نورگیری فضا کم است ، لازم است ست رنگی به نحوی انتخاب شود که فضا تیره و دلگیر جلوه نکند. آینه کنسولها سایز و ابعاد متفاوتی دارند که میتوان در هر قسمت از خانه مانند پذیرایی، راهرو، اتاق و غیره استفاده کرد. استفاده از اشیا با جنس های طبیعی مانند سنگ، چوب، استخوان، سفال و غیره در اولویت می باشد، اما استفاده از اشیای شیشه ای، چینی و الیاف نیز می تواند حس زندگی را در فضای شما به جریان اندازد. برای یک دکوراسیون کلاسیک بهتر است که از تخت خواب های چوبی که تاج های بلندی دارد و تاج آن ها به وسیله ی هنرهای دستی چون کنده کاری، معرق، منبت و غیره تزئین شده است، استفاده نمایید. بسیاری از افراد هنوز تفاوت بین دکوراسیون مدرن و کلاسیک را نمی دانند و به همین جهت تفاوت این دو و اینکه این دکوراسیون ها برای چه مکان هایی مناسب می باشند، در این مطلب شرح داده می شود.

  وابستگی اروپا به چین؛ افزایش مبادلات تجاری قاره سبز با اژدهای زرد

رنگ کرم شیری رنگ مناسبی برای اتاق خواب سالمندان می باشد. یک فرش نرم با طراحی های مدرن تیره رنگ ، یک قالیچه ساده رنگارنگ یا یک گلیم سنتی و حتی یک موکت تیره رنگ که تمام بخش های اصلی سرامیک کف را پوشش داده است، همگی می توانند ایده های مناسبی برای انتخاب این کفپوش باشند. استفاده از قاب های آینه با دورهای طلایی و نقره ای، استفاده از تم رنگی کرم در سرویس های بهداشتی، استفاده از روشور های سرامیکی باکس دار، استفاده از شیرآلات طلایی طرح دار برای این سبک دکوراسیون موردهای مناسبی می باشند. استفاده از یک قاب کوچک خاتم و یا دیوار کوب های سفالی بر روی دیوار اتاق، استفاده از یک میز عسلی کوچک با رومیزی ترمه و یک گلدان گلی با گل طبیعی مانند شمعدانی، و استفاده از یک گلیم فرش کف اتاق با طرح ترکمن طراحی جالبی برای اتاق مهمان به سبک کلاسیک و ایرانی می تواند باشد. عموما دیوار ها توسط پارچه ها یا با قاب های مستطیل با چوب طبیعی. یکی از راهکارهای مهم برای جلوگیری از این مورد انتخاب رنگ مناسب اول برای کابینت آشپزخانه و در صورت نیاز تغییر رنگ دیوار ها می باشد. با وجود آنکه ممکن است فضای آشپزخانه به عنوان محلی برای پذیرایی مهمان های شما یا انجام تشریفات نباشد، اما بدون شک یکی از مهم ترین بخش های خانه شما خواهد بود.

برای دکوراسیون داخلی کلاسیک اتاق سالمندان استفاده از رنگ های تند مانند بنفش و قرمز، استفاده از رنگ های سرد مانند آبی خیلی روشن، استفاده از رنگ های تند مانند نارنجی توصیه نمی شود. رنگ غالب برای اتاق خواب سالمند باید روشن، گرم و ملایم باشد. ترکیب رنگها باید به گونهای باشد که ۶۰ درصد از رنگهای گرم و ۴۰ درصد از رنگهای سرد استفاده شود. برعکس طرحهای مدرن که ترکیبهای رنگی آوانگاردی را پیشنهاد میدهند، طراحان کلاسیک ترکیبات رنگی سادهای را استفاده میکنند. کارشناسان و طراحان آرین پاراکس با شناخت و تجربه طراحی تمامی سبک های دکوراسیون داخلی، سبک مورد نظر شما را برای محیط منزلتان طراحی خواهند کرد. سپس با توجه به فضا و متراژ منزل مسکونی یا واحد تجاری و یا هر مکان دیگری که قصد طراحی اصولی آن را دارید، تمامی مواردی که به نظرتان می رسد برای دکوراسیون فضای داخلی آن محیط نیاز ست را یادداشت نمایید.

همرنگ بودن اشیا و لوازم در منزل حس یکنواختی ایجاد کرده و بعد از مدتی شما را زده خواهد کرد. به تازگی ایرانیان ست کردن را به معنی همرنگ کردن تمامی اشیا و لوازم با یکدیگر معنی می کنند، در حالی که ست کردن رنگ ها با همدیگر در هنر معنای متفاوت تری دارد. همچنین همجنس کردن تمامی اشیا با یکدیگر باعث یکنواخت شدن دکوراسیون خواهد شد. همچنین یک فضای کلاسیک از معماری خاصی نیز بهره مند است. این کار به فضای ما رنگ و زیباییی میبخشد و باعث ایجاد یک نقطه کانونی میشود. چرا که هم رنگ بودن دیوارها با تخت خواب باعث دلزدگی و خستگی شده و حس یکنواختی مفرطی را در دکوراسیون داخلی کلاسیک ایجاد می کند. توصیه ی ما این است که رنگ تخت خواب باید یا مکمل باشد و یا طیفی متفاوت از رنگ دیوارها باشند. از مواردی استفاده کنید که دارای برخی شباهت هستند مانند داشتن رنگ یا ارتفاع یکسان. سعی کنید تمام مبلمان و عناصر اصلی دکوراسیون منزل خود را در یک سبک خریداری نمایید. برای اینکه با عناصر و سبک چیدمان دکوراسیون داخلی کلاسیک اتاق خواب بیشتر آشنا شوید، ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

  کاهش تولید و صادرات گازپروم
انجام می شود و هویت را به فضای داخلی می دهند . همان طور که از نام این سبک پیداست دارای ویژگی هایی است که آرامش و حس و حال یک خانه را مانند ساحل و دریا می کند. در ادامه می خواهیم بخش های مهمی که باید در طراحی فضای اداری بدان توجه داشته باشید را شرح دهیم. با توجه به گران قیمت بودن متریال چوبی و بالا رفتن هزینه خرید کابینت بیشتر طراحان و تولید کنندگان کابینت در استفاده از چوب طبیعی دست به عصا راه می روند! پروژه ها به ندرت طبق برنامه ریزی هموار پیش می روند و شما مجبورید به طور مرتب مشکلات را حل کنید. در طراحی دیواره ها معمولا از کاغذ دیواری های بسیار با کیفیت که از جنس ابریشم هستند و یا پنل های چوبی از جنس چوب بلوط ، افرا و دیگر چوب های گران و یا گچ های طراحی شده استفاده میشود. راهکار دیگر استفاده از اشیاء دکوری و زینتی مثل گلدان، اکسسوری(سبد سوپرمارکت)، انواع شلف های دیواری و قرنیز و دیوارکوب سبک کلاسیک است. دکوراسیون داخلی در شیراز | ایرانا دکور با بیش از 10 سال سابقه اجرایی ، یکی از قویترین شرکت های معماری در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی در شیراز و دیگر شهرهای استان فارس می باشد.

حتماً میدانید که در طراحی دکوراسیون سبکهای مختلفی وجود دارد که هر یک به لحاظ ظاهری با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند اما دو سبکی که معمولاً در طراحی دکوراسیون بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند، سبکهای مدرن و کلاسیک هستند. حتماً می دانید که در طراحی دکوراسیون سبک های مختلفی وجود دارد که هر یک به لحاظ ظاهری با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند اما دو سبکی که معمولاً در طراحی دکوراسیون بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند، سبک های مدرن و کلاسیک هستند. می توان جنس و رنگ کاسه روشویی، دور دوشی، کابینت روشویی، وان حمام و توالت فرنگی را با یکدیگر ست کرد.

قطعا بهتر است اندازه گیری توسط یک متخصص و طراح صورت گیرد تا در انتها کابینت ها اندازه های دقیق تری پیدا کنند. این پرده ها برای اتاق خواب عروس بسیار پرطرفدار می باشد، در حالی که می توان برای اتاق خواب کودکان و سالمندان نیز از این سبک استفاده نمود. برای شروع نیز میتوانید با کارآموزی در شرکتهای خصوصی یا دفاتر خصوصی تجربه کاری خود را افزایش داده و تواناییهای شخصی و مهارتهای شغلی خود را افزایش دهید. در خرید وسایل و چیدمان آن ها خلاقیت به خرج دهید. یا وقتی از کابینت آشپزخانه کلاسیک برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه استفاده می کنید سعی کنید سایر اعضای محیط را نیز با کابینت آشپزخانه خود تطبیق دهید. میز و صندلی های براق شده با رزین نیز مناسب برای دکوراسیون داخلی کلاسیک می باشد.

  امارات و چین خواستار برگزاری نشست شورای امنیت در مورد مسجد الاقصی شدند

اما اگر در منازل آپارتمانی سکونت دارید و مساحت کل خانه ی شما بیشتر از 100 متر نمی باشد، سبک مدرن برای طراحی دکوراسیون شما مناسب سایت sadradekor تر می باشد. رنگ هایی چون ارغوانی، سبز، قرمز، نارنجی و زرد کمتر برای این نوع دکوراسیون در نظر گرفته می شود و تصور غلطی که رایج است، این است که این رنگ ها مناسب دکوراسیون داخلی کلاسیک نمی باشد. یک دفتر اداری خوب دارای ویژگی های متعددی است که مهم ترین آن ها عبارتند از: مدرن و به روز بودن، داشتن روحیه ای متناسب با نوع فعالیت، مبلمان راحت و مناسب، نورپردازی صحیح و کافی، تأمین فضاهای مورد نیاز برای فعالیت های فردی و گروهی و غیره …

اگر علاقمند ایجاد یک تنالیته رنگی ملایم در اتاق خواب هستید چراغ های ال ای دی را پیشنهاد می کنیم. به یاد داشته باشید اگر در فکر طراحی داخل منزل خود به سبک کلاسیک هستید حتما بر نظم و موازات چیدمان دقت کنید و تقارنی از آنها را بوجود آورید. باید قسمتهایی از ام دی اف را که می بریم حتماً چسب آکواریوم بر روی آن ها بزنیم تا آب به داخل آنها نفوذ نکند و چوب دچار برآمدگی نشود، چسب آکواریوم مانند روکش ملامینه خاصیت ضد آب بودن دارد و هنگام استفاده از آن آب راه نفوذی به داخل چوب ندارد.

برای طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک اتاق خواب باید به عناصر مهمی از جمله نور، رنگ، چیدمان وسایل، جنس و اشیای دکوراتیو توجه خاصی نمود. همانطور که از نام آن نیز مشخص است، در این سبک بیشتر به عناصر مدرن بیشتر توجه می شود. به همین خاطر با توجه کافی به سبک و جزئیات کابینت آشپزخانه ای که برای منزل خود سفارش می دهیم، تقریباً نیمی از راه را طی خواهیم کرد. استفاده از رنگ سفید و مشکی، مشکی و قرمز، کرم و سرمه ای انتخابی مناسب برای دکوراسیون داخلی کلاسیک سرویس های بهداشتی می باشد. بسیاری از خانم های خانه دار که اهل ذوق و هنر می باشند، به دکوراسیون سرویس بهداشتی خود نیز اهمیت می دهند. دکوراسیون داخلی کلاسیک به سبب اینکه ما را از فضای زندگی ماشینی و صنعتی کمی دورتر می کند، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. نصب آینه بـر دیوارِ پشت ظرفشویی یا اجاقگاز یا قراردادن آن در جایی مناسب در اطراف آشپزخانه، بـه روشنشدن فضا کمک بسیاری میکند. بسته به اندازه آشپزخانه و گردش کار مورد نظر برای کاربران، جزایر آشپزخانه میتوانند شامل تعداد متفاوتی از لوازم از جمله سینک، مایکروویو، ماشین ظرفشویی یا حتی اجاق گاز باشند.